Piłka ręczna. Porażka piłkarzy Grupy Azoty Unia Tarnów na inaugurację nowego sezonu

366744839 768788231741893 7175881690772304504 n

Grupa Azoty Unia Tarnów

Na inaugurację sezonu 2023/2024 Orlen Superligi piłkarze ręczni Grupa Azoty Unii Tarnów przegrali w środowy wieczór (30.08) po walce na wyjeździe z Azotami Puławy 22:28.

Tarnowska drużyna przeszła kilka zmian przed nowym sezonem. Trenera Tomasza Strząbałę zastąpił Marcin Janas. Doszło też do kilku zmian w składzie. Nieobecnych będą starali się zastąpić m.in. Ukrainiec Vladyslav Parovinchak z Motora Zaporoże i Irańczyk Ali Mehdizadeh z beniaminka Orlen Superligi, Zepter KPR Legionowo.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pomyślnie dla ekipy z hali 'Jaskółka”. Tarnowianie byli skuteczniejsi i w pewnym momencie prowadzili nawet trzema trafieniami (15:12), a do przerwy schodzili z dwubramkowym prowadzeniem 15:13. Na pochwałę szczególnie zasługiwał bramkarz Patryk Małecki, który pilnie strzegł tarnowskiej bramki.

Niestety dla graczy Unii, sprawy przybrały dla nich niekorzystny obrót po zmianie stron. Gospodarze szybko ruszyli do odrabiania strat, a goście złapali karę. Po kilku minutach drugiej połowy na tablicy świetlnej pojawił się wynik 15:15. Rozpędzeni gracze z Puław stopniowo powiększali przewagę i po 40 minutach prowadzili nawet 22:19 i 25:20. Niesieni dopingiem własnej publiczności ostatecznie wygrali z Unią różnicą sześciu goli (28:22).

W kolejnym meczu ligowym tarnowianie zmierzą się przed własną publicznością z Arged Rebud KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Początek spotkania w sobotę (02.09) o 16:00.

Azoty Puławy – Grupa Azoty Unia Tarnów 28:22 (13:15)

Puławy: Zembrzycki, Ciupa, Tsintsadze – Adamski 8, Virbauskas 6, Janikowski 6, Przybylski 4, Zarzycki 1, Marciniak 1, Górski 1, Burzak 1, Zivkovic, Antolak, Urbanek, Fedeńczak

Unia: Małecki 1, Wysocki – Słupski 4, Adamski 4, Kucharzyk 4, Podsiadło 2, Bushkou 2, Sanek 1, Smolikau 1, Tokarz 1, Sikora 1, Zdobylak 1, Mehdizadeh, Mrozowicz, Parovinchak, Małek.