W najbliższą niedzielę (13.08) kierowcy muszą liczyć się z kilkugodzinnymi utrudnieniami. Pograniczem powiatów nowosądeckiego i limanowskiego przejadą kolarze z różnych krajów świata w ramach Memoriału Jana Magiery.
Międzynarodowy wyścig kolarski rozpocznie i zakończy na rynku w Starym Sączu, który wraz z przyległymi ulicami będzie wyłączony z ruchu w godzinach od 11:30 do 13.:30 oraz od 15:15 do 16:30. Z utrudnieniami kierowcy muszą się też liczyć na samej trasie wyścigu.
Ta będzie biegła ulicami Starego Sącza, jak Batorego, 3 Maja, czy Sobieskiego w stronę Brzeznej, za którą kolarze wjadą do gminy Łukowica na Limanowszczyźnie. Stamtąd powrócą na Sądecczyznę przez gminę Łącko, między innymi Wolę Piskulinę, Zagorzyn, czy Łazy Brzyńskie, aby przez Gaboń i Moszczenicę ponownie skierować się w stronę starosądeckiego rynku.
Organizatorem międzynarodowego wyścigu jest Towarzystwo Olimpijczyków Polskich. Weźmie w nim udział około 130 zawodników, którzy przejadą po regionie ponad 118 km.





![Pożar poddasza w Chojniku. Trwa akcja gaśnicza [AKTUALIZACJA] 6 fot. KM. PSP w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/1763155660523-350x250.jpg)
!["To perła w naszym regionie". 50-lecie Małopolskiego Centrum Kultury Sokół [ZDJĘCIA] 7 sokol](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/sokol-350x250.jpg)







