Tomasz Kafarski odsunięty od pracy w Sandecji Nowy Sącz. Znamy następcę

kafarski fot adrian maras

Trener Tomasz Kafarski został odsunięty od prowadzenia Sandecji Nowy Sącz. Pracował tu 9 marca. Wcześniej w latach 2018 – 2020.
Funkcję szkoleniowca sądeckiej drużyny przejął Janusz Świerad, który był II trenerem biało-czarnych.

Po spadku do II ligi Sandecja zanotowała dwie porażki i remis w lidze oraz porażkę w pucharowych rozgrywkach.

Zmiany w sądeckim klubie to pokłosie ostatnich słabych wyników drużyny. Piłkarze już na rundzie wstępnej zakończyli przygodę z Pucharem Polski. II-ligowcy przegrali 1:2 z III-ligową Garbarnią Kraków.

Po I połowie był remis 1:1, a rzut karny dla Sandecji wykorzystał Jakub Wróbel. Od 54. minuty Garbarnia grała w osłabieniu, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Bartosz Żurek. W 90. minucie krakowianie zdobyli gola na wagę awansu, a na listę strzelców wpisał się Feliks Grzybowski. Sandecji pozostanie walka w II lidze. W sobotę biało-czarni zagrają z rezerwami Zagłębia Lubin.