Bruk-Bet Termalica Nieciecza w końcu wygrywa. ‘Słonie’ rozgromiły na wyjeździe drużynę z Głogowa

365716989 799019288607513 6439311935209529546 n

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wysoko pokonała, bo aż 5:0 zespół Chrobry Głogów w wyjazdowym spotkaniu 3. kolejki Fortuna I Ligii. Dla ‘Słoni’ była to pierwsza ligowa wygrana w sezonie 2023/2024.

Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego przystępowali do spotkania w nie najlepszych humorach po wyjazdowej porażce w poprzedniej kolejce 1:4 z Miedzią Legnica.

Zawodnicy Termaliki już od początku przeważali w spotkaniu, a strzelanie w sobotnim spotkaniu rozpoczęło się w 18 minucie. Wówczas sędzia odgwizdał faul na zawodniku gości w polu karnym Chrobrego. Z jedenastu metrów skutecznie trafił Wiktor Biedrzycki. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Początek drugiej odsłony meczu zaczął się fatalnie dla drużyny z Głogowa, bo w 47. min drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę ujrzał obrońca Michał Michalec. Od tego momentu Chrobry nie miał już nic do powiedzenia w tym spotkaniu i nie oddał nawet jednego strzału na bramkę bronioną przez Tomasza Loskę.

Z kolei Niecieczanie atakowali raz za razem i skutecznie wykorzystali osłabienie rywala, kontrolując przy tym przebieg meczu. Worek bramek otworzył się w 63. minucie. Wtedy po zamieszaniu w polu karnym Taras Zaviskyii podwyższył prowadzenie. Dwa kolejne trafienia zaliczyli piłkarze, którzy chwilę wcześniej pojawili się na murawie. W 70. min do siatki rywala trafił Jakub Branecki, a trzy minuty później Morgan Fassbender.

W 86. minucie kolejne trafienie w tym spotkaniu dołożył Jakub Branecki. Dla młodego zawodnika były to pierwsze dwa trafienia w  barwach ‘Słoni’.

Dzięki wysokiej wygranej Termalika po trzech ligowych meczach ma cztery punkty w tabeli, bo przypomnijmy, że w pierwszej kolejce zremisowała na wyjeździe z Arką Gdynia 2:2, a w drugiej przegrała 1:4 z Miedzią Legnica.

Najbliższe spotkanie ‘Słonie’ rozegrają na własnym stadionie z Motorem Lublin. Początek meczu w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 18.00.