Gmina Korzenna będzie remontować szkoły w Wojnarowej i Korzennej. Wiąże się to z termomodernizacją budynków. W przetargu na wykonanie prac zgłosiło się osiem firm.
Przetarg został podzielony na pięć części. Firmy mogły zgłosić swoją ofertę na każdą z nich lub na niektóre. Dwie części dotyczyły docieplenia ścian, stropów i wymiany stolarki zewnętrznej budynków. W przypadku tych prac, żadna z ofert nie mieści się w budżecie gminy Korzenna zaplanowanym na ten cel.
Pozostałe części przetargu polegają na wykonaniu instalacji centralnego ogrzewania. Tutaj oferty firm mieszczą się już w założonym budżecie. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku instalacji fotowoltaiki i modernizacji oświetlenia w szkole w Wojnarowej i Koniuszowej. Gmina przeznaczyła na ten cel ponad 450 tysięcy, a najtańsza złożona oferta to koszt ponad 280 tysięcy.
Propozycje są obecnie analizowane. Decyzje podjęte przez gminę mogą być znane w przeciągu najbliższych dni.



![50-lecie Karczmy u Walusia w Krościenku nad Dunajcem [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] 4 karczma u walusia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/karczma_u_walusia-350x250.jpg)
![Tragedia w Ropie. Nie żyje 80-letnia kobieta, która miała zostać postrzelona [ZDJĘCIA] 5 fot. halogorlice.info](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/postrzelenie_ropa5-350x250.jpg)
![Gorące przywitanie mistrzyń cheerleadingu w Nowym Sączu [WIDEO] 6 cheerleadarki](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/cheerleadarki-350x250.jpg)








