Policja zapowiada dodatkowe kontrole w radłowskiej Niwce i Wał-Rudzie. Mieszkańcy narzekają na chuligańskie zachowania młodzieży w tych miejscach.
Burmistrz Zbigniew Mączka mówi, że to element szerszej strategii dbania o bezpieczeństwo mieszkańców, bo po niedawnych incydentach z serią podpaleń nie czują się bezpiecznie. Burmistrz zapowiada także większą kontrolę nad popularnym zbiornikiem wodnym.
– Mieliśmy sytuację z podpalaczem, pracujemy też z Policją nad poprawą bezpieczeństwa na Riwierze Radłowskiej. Tam przeprowadziliśmy szkolenie dotyczące bezpiecznego zachowania nad wodą
Policja w tej chwili ma się skupić na zapobieganie piciu alkoholu, wulgaryzmom i zanieczyszczaniu mienia publicznego w okolicy Domu Kultury OSP w Wał-Rudzie oraz przy sklepach w Niwce.








![Co dalej z tzw. sądeczanką? Kolejne decyzje mogą zapaść 8 grudnia [WIDEO] 9 Adam Wolak](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Adam_Wolak-350x250.jpg)





