Jak opowiedzieć dzieciom o najważniejszych prawdach wiary i najważniejszych prawdach dotyczących naszego życia? Z pomocą przychodzi najnowsza książka 'Na skrzydłach Karoliny” – O ptakach, powrotach i najważniejszych pytaniach.
Jak mówi proboszcz i kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie ks. Zbigniew Szostak, to opowieści w formie bajki o najważniejszych prawdach wiary i życia dla rodziców, którzy będą mogli czytać dzieciom i realizować proponowane zadania.
– Pani Anna Krajewska zmierzyła się z tym tematem i właśnie kerygmat, czyli najważniejsze prawdy opowiedziała to w formie bajki, którą wkłada w usta Karoliny i spotkania z Karoliną, i to Karolina pomaga rodzicom opowiedzieć te najważniejsze, trudne przecież sprawy swoim dzieciom. Zachęcam, żeby do niej zaglądać teraz na wakacjach w formie takiego spotkania, ale we wrześniu chcemy z tą książką zmierzyć się nie tylko w formie zachęty do przeczytania, ale też do popracowania.
Książka oprócz opowiadań zawiera również dodatek 'Karty relacji i rozwoju”, które nawiązując do treści kolejnych opowiadań zachęcają dzieci i rodziców do wspólnego wykonywania zadań. Słowo wstępne do książki napisał bp Artur Ważny.
Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz patronują tej publikacji.














![Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych [16.11.2025] 15 IMG 0260](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_0260-120x86.jpg)

![Szpital w Nowym Sączu w remoncie [ZDJĘCIA] 17 szpital ns remont](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/szpital_ns_remont-120x86.jpg)


