Igrzyska Europejskie. Kolejny dzień zmagań w Tarnowie. Jak poszło Polakom?

Igrzyska Europejskie w Tarnowie

Środa (28.06) była kolejnym dniem sportowej rywalizacji w ramach Igrzysk Europejskich w Tarnowie. W walce o medale cały czas pozostają badmintoniści i piłkarze nożni plażowi.

W trzecim dniu badmintonowych rozgrywek w Arenie Jaskółka Tarnów, w sesji porannej swoje ostatnie mecze grupowe rozgrywali nasi singliści. Niestety Weronika Dąbczyńska przegrała 0:2 z Brytyjką Kristy Gilmour. Podobny los podzielił Dominik Kwinta, który uległ w dwóch setach Duńczykowi Viktorowi Axelsenowi.

Natomiast w sesji popołudniowej wystąpiły nasze duety. Niestety debel Dominika Kwaśnik/Kornelia Marczak przegrał 0:2 z estońską parą Kati-Kreet Marran/Helina Ruutel. Za to jedyne wśród Polaków zwycięstwo zanotowała męska para Mołosz Bochat/Robert Cybulski. Biało-Czerwoni pokonali Brytyjczyków Alexandra Dunna i Adama Halla 2:1.

Dzisiaj (29.06) nastąpi dokończenie fazy grupowej i 1/8 finału. Początek zmagań od godziny 11.00.

A co słychać w piłce nożnej plażowej?

To była bolesna lekcja Beach soccera w tarnowskim Centrum Sportów Plażowych. Męska reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanami aż 1:6. Zawodnicy z półwyspu Iberyjskiego od początku zdominowali mecz i w każdej z tercji powiększali swoją przewagę.

Dzisiaj Polacy zagrają ostatni swój mecz grupowy z Portugalią. Spotkanie rozpocznie się o 20:30. Z kolei półtorej godziny wcześniej, czyli o 19.00 na piasek wyjdą reprezentantki Polski, które podobnie jak panowie zmierzą się z reprezentacją Portugalii.