Sześciu kandydatów do kapłaństwa zgłosiło się dotychczas do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Trwa rekrutacja. Jak mówi rektor ks. Jacek Soprych chętni nadal mogą się zgłaszać.
– Pośród tych sześciu kandydatów, większość to tegoroczni maturzyści. Dwóch jest już po studiach. Chcą oni pójść drogą powołania, które odkrywają w swoim sercu. Jest to głos, który gdzieś nurtuje ich i przynagla do tego, żeby jednak zdecydować się pójść drogą powołania kapłańskiego. Mimo różnych wątpliwości, które rodzą się w ich sercach jednak z odwagą podejmują tę drogę i przychodzą do nas.
Kandydaci będą mieć egzamin oraz rozmowę wstępną.
– Bardzo ważne jest spotkanie i zaczynamy od niego tutaj w rektoracie. Jest to rozmowa. Oczywiście kandydat uzupełnia odpowiednie formularze i przygotowuje się do egzaminu wstępnego. Pierwszy termin egzaminu wstępnego to 8 lipca, a w drugim terminie 9 września.
Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie https://www.wsd.tarnow.pl/powolani/kandydaci




![Zamiast siedzieć w domu, zrobili coś pożytecznego. Młodzież chętnie wzięła udział w Akcji Kilo [ZDJĘCIA] 5 akcja kilo](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja_kilo-350x250.jpg)





![Zima nie przeszkadza w budowie zaplecza dla sportowców [ZDJĘCIA] 11 swidnik swietlica 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/swidnik_swietlica-4-120x86.jpg)



