Sandecja Nowy Sącz remisem z Zagłębiem Sosnowiec pożegnała się z I ligą

zaglebie sandecja 06 2023

Remis 1:1 na pożegnanie z I ligą. Piłkarze Sandecji Nowy Sącz przywieźli punkt w meczu kończącym ich sezon. Jedyną bramkę dla biało-czarnych w starciu z Zagłębiem Sosnowiec zdobył Maciej Mas.

Sandecja prowadziła od 32. minuty. Napastnik sądeckiej drużyny oddał ni to strzał, ni dośrodkowanie z ostrego kąta i całkowicie zaskoczył bramkarza Zagłębia Sosnowiec.

Gospodarze doczekali się wyrównania w 88. minucie, gdy do siatki trafił Tymoteusz Klupś.

Sandecja Nowy Sącz zajęła ostatnie, 18. miejsce w I lidze i spada o szczebel niżej. Sądeczanie w niechlubnych statystykach szli łeb w łeb z Chojniczanką Chonice. Oba zespoły wygrały tylko 5 meczów, 12 zremisowały i zanotowały 17 porażek. Chojniczanka zajęła 17. miejsce, bo miała lepszy bilans bezpośrednich starć z Sandecją.

Z I ligą oprócz tych dwóch zespołów żegna się też Skra Częstochowa. Do Ekstraklasy awansowały ŁKS Łódź i Ruch Chorzów, a Bruk-Bet Termalica, Wisła Kraków, Puszcza Niepołomice i Stal Rzeszów powalczą w barażach o wejście do ligowej elity.

Zobacz skrót: KLIK. Tutaj możesz poczytać o pierwszych decyzja personalnych w Sandecji Nowy Sącz po nieudanym sezonie: KLIK.

Zagłębie Sosnowiec 1-1 Sandecja Nowy Sącz

Tymoteusz Klupś 88 – Maciej Mas 32

Zagłębie: 33. Mateusz Kos – 28. Filip Borowski, 13. Vedran Dalić (46, 20. Tymoteusz Klupś), 2. Ołeksij Bykow, 16. Dawid Ryndak (71, 15. Maksymilian Śliwiński) – 77. Konrad Wrzesiński, 14. Sebastian Bonecki, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 18. Dean Guezen (71, 99. Antoni Kulawiak), 88. Adrian Troć (46, 96. Wojciech Szumilas) – 11. Marek Fábry.

Sandecja: 12. Szymon Tokarz – 19. Dariusz Pawłowski, 5. Dawid Szufryn, 24. Kamil Słaby, 47. Krystian Palacz – 27. Damian Chmiel (81, 14. Krzysztof Toporkiewicz), 16. Michał Walski, 33. Bartłomiej Kasprzak, 9. Denis Potoma – 7. Jakub Wróbel (81, 90. Tomasz Boczek), 11. Maciej Mas.

Żółte kartki: Dalić, Szumilas – Pawłowski, Potoma, Kasprzak.

Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).
Widzów: 7432.

Prezes i trener zostają. Jest nowy doradca. Sandecja Nowy Sącz szykuje się na II ligę [WIDEO]