Trwa termomodernizacja szkół podstawowych w Łabowej, Czaczowie i Nowej Wsi. Po szkole w Maciejowej, będą to wszystkie szkoły na terenie gminy Łabowa, w których przeprowadzono te inwestycje. Prace mają trwać do końca grudnia.
Według wójt gminy Łabowa, Marty Słaby, to przedsięwzięcie, które przyniesie korzyści nie tylko dla środowiska, ale też te społeczne.
– Dzięki temu nasze szkoły staną się bardziej energooszczędne, co przyniesie wiele pozytywnych efektów. Mam nadziej, że to przyczyni się do lepszego samopoczucia uczniów i nauczycieli, jak również wpłynie na jakość nauczania.
Termomodernizacja trzech szkół będą łącznie kosztować 8 mln zł z czego 6 mln 300 tys. to pieniądze pochodzące z Polskiego Ładu. Resztę finansów dołożył samorząd Łabowej.




![Pożar poddasza w Chojniku. Trwa akcja gaśnicza [AKTUALIZACJA] 5 fot. KM. PSP w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/1763155660523-350x250.jpg)
!["To perła w naszym regionie". 50-lecie Małopolskiego Centrum Kultury Sokół [ZDJĘCIA] 6 sokol](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/sokol-350x250.jpg)




![Jest asfalt, ale remont jeszcze nie skończony. Co dzieje się na trasie Czyrna-Banica? [WIDEO] 11 czyrna banica](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/czyrna_banica-120x86.jpg)



