Sandecja Nowy Sącz przegrała niezwykle ważny mecz! Czy to koniec marzeń?

sandecja puszcza sandecja pl

Sandecja Nowy Sącz mocno skomplikowała sobie walkę o utrzymanie w piłkarskiej I lidze. W 27. kolejce rozgrywek podopieczni Tomasza Kafarskiego przegrali 2:3 z Puszczą Niepołomice.

Biało-czarni stracili bramkę już w 2. minucie, a w dziewiątej wyrównał z rzutu karnego Jakub Wróbel. Puszcza znów prowadziła od 13. minuty po wykorzystanej jedenastce, a tuż przed przerwą gracze z Niepołomic podwyższyli prowadzenie na 3:1.

W 85. minucie kontaktową bramkę zdobył Krzysztof Toporkiewicz, ale Sandecja kolejnej bramki już nie zdobyła i przegrała 2:3.

Żeby nie spaść do II ligi trzeba zająć przynajmniej 15. miejsce na koniec sezonu. Do zajmującej tę pozycję Odry Opole sądeczanie tracą już 6 punktów i zajmują siedemnaste, przedostatnie miejsce.

Do końca sezonu pozostało 7 meczów.

Sandecja Nowy Sącz – Puszcza Niepołomice 2:3 (1:3)

Bramki: Jakub Wróbel 9′ (k), Krzysztof Toporkiewicz 85′ – Elhadji Maissa Fall 2′ (s.), Rok Kidrič 15′ (k.), Adam Kramarz 44′.

Żółte kartki: Karl-Romet Nõmm – Roman Yakuba, Hubert Tomalski, Artur Siemaszko, Jakub Serafin, Kewin Komar.

Sandecja: Karl-Romet Nõmm – Dariusz Pawłowski, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Kamil Słaby – Damian Chmiel (65′ Jérémy Manzorro), Krzysztof Toporkiewicz, Elhadji Maissa Fall (46′ Sylwester Lusiusz), Denis Potoma (70′ Tomasz Nawotka), Martin Košťál (65′ Robert Kirss) – Jakub Wróbel (81′ Maciej Mas).

Puszcza:  Kewin Komar – Konrad Stępień, Łukasz Sołowiej, Roman Yakuba, Marcel Pięczek – Rafał Boguski (22′ Émile Thiakane), Dominik Frelek (71′ Jakub Stec), Jakub Serafin, Lucjan Klisiewicz (71′ Kamil Zapolnik), Adam Kramarz (59′ Hubert Tomalski) – Rok Kidrič (71′ Artur Siemaszko).

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).