To będzie czas ciszy, słuchania konferencji i przygotowania do świąt. Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie do niedzieli będą mieli rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Stefan Irla proboszcz z Krzeczowa.
To czas kiedy nie ma wykładów, można się jeszcze więcej modlić i przemyśleć wiele rzeczy.
Klerycy Marcin i Hubert podkreślają wartość ciszy.
– Na korytarzach, podczas posiłków, w pokoju zostajemy w ciszy, która motywuje do przebywania ze sobą i Bogiem. Cisza pozwala odpocząć, uporządkować swoje myśli. To jest zdrowe, ponieważ nasz organizm cały czas jest nastawiony na działanie, bywa, że jesteśmy przebodźcowani. Cisza pozwala odpocząć. – W seminarium dużo się dzieje, są wykłady, wydarzenia, wiele przygotowań, a rekolekcje to czas kiedy zwalniamy. Milczymy, jest więcej czasu na modlitwę, rozmyślania. To służy temu, żeby zastanowić się nad tą drogą jeszcze bardziej
– opowiadają alumni.
W trakcie rekolekcji będą obrzędy przyjęcia kandydatów do diakonatu i prezbiteratu, a także ustanowienia lektorów i akolitów.





![Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej przeżywają adwentowe przygotowania do świąt [ZDJĘCIA] 6 grodek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/grodek-350x250.jpg)




![Był społecznikiem i filantropem. Tak wygląda jego grób. Mieszkańcy chcą go odnowić [ZDJĘCIA] 11 fot. Gmina Stary Sącz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/nagrobek_stary_sacz-120x86.jpg)

![Chełmiec miastem? Niska frekwencja w konsultacjach społecznych. Wójt: Ja bym nie brnął dalej, ale... [WIDEO] 13 konsultacje spoleczne](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/konsultacje-spoleczne-120x86.jpg)

