Wysoka porażka ‘Żyraf’ w Opolu. Awans do play-off się oddala

335470832 180280738086554 1866041501835900881 n

Z pewnością nie tak wyobrażały sobie powrót siatkarki Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów do ligowej rywalizacji po tygodniowej przerwie. ‘Żyrafy’ przegrały w Opolu z miejscowym UNI 0:3 i spadły na ostatnie miejsce w tabeli Tauron Ligi.

Mecz od początku zdawał się być dość wyrównany. Obie ekipy zdobywały punkty i rywalizacja w pierwszym secie oscylowała w okolicach remisu. Jednak przy wyniku 8:8 zawodniczki z złapały wiatr w żagle i ‘odjechały’ tarnowiankom na cztery punkty (12:8). Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza nie zamierzały się łatwo poddawać i doprowadziły do remisu 20:20. Niestety końcówka pierwszej odsłony spotkania należała do UNI, która wykazała się lepszą skutecznością i zwyciężyła 25:22.

Drugi set rozpoczął się bardzo źle dla beniaminka z Tarnowa, bo od czteropunktowego prowadzenia gospodyń (5:1). ‘Żyrafy’ próbowały, ale nie były w stanie zbliżyć się do rywalek. Na domiar złego przy stanie 11:7 zawodniczki trenowane przez Nicolę Vettoriego zdobyły sześć punktów z rzędu i praktycznie stało się jasne, że nie wypuszczą tego seta z rąk. Ostatecznie UNI wygrało 25:15 i było już pewne, że co najmniej jeden punkt meczowy pozostanie w Opolu.

Rywalizacja w trzecim secie ponownie była wyrównana. Mimo lepszego początku tarnowianek i prowadzenia dwoma ‘oczkami’ (1:3), gospodynie szybko sprawiły, że na tablicy świetlnej był wynik remisowy. Następnie przez dłuższy czas rywalizacja toczyła się głównie punkt za punkt. Znów jednak końcówkę partii lepiej rozegrały opolanki i wygrały 25:22, co pozwoliło im zdobyć komplet punktów. Tym samym zrewanżowały się tarnowskim ‘Żyrafom’, które w grudniu przed własną publicznością pokonały UNI również w trzech setach.

Porażka z UNI spowodowała, że tarnowianki nie dość, że nie powiększyły swojego dorobku punktowego, to jeszcze spadły na ostatnie, jedenaste, miejsce w tabeli Tauron Ligi (dwunasta jest Legionovia, która w trakcie sezonu wycofała się z rozgrywek). Co prawda do miejsca gwarantującego udział w play-off tracą dalej pięć punktów, ale ósmy Grot Budowlani Łódź w tej kolejce jeszcze nie grał.

Kolejne spotkanie siatkarki Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów rozegrają w najbliższy piątek (24.03). Wówczas w Arenie Jaskółka podejmą Grot Budowlanych Łódź. Będzie to ostatni mecz tarnowianek przed własną publicznością w rundzie zasadniczej. Początek spotkania o 17.30.

UNI Opole – Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów 3:0 (25:22, 25:15,25:22)