Młodzi mieszkańcy z Limanowszczyny znęcali się nad zwierzętami! Nagranie, na którym widać m.in. jak wyrzucony na dużą wysokość został bezdomny kot, opublikowane zostały przez nich w mediach społecznościowych. Sprawę nagłaśniają inspektorzy krynickiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Do inspektorów towarzystwa zgłoszone zostały anonimowo dwa posty umieszczone na Facebooku przez mieszkańców powiatu limanowskiego, najprawdopodobniej z Przyszowej. Znajdowały się w nich zdjęcia i film dokumentujące znęcanie się nad kotami. Posty były wysłane do innych osób jako… życzenia urodzinowe.
Zarówno na filmie, jak i na zdjęciach było widać tego samego młodego mężczyznę. Na nagraniu rzucił za siebie, na dość dużą odległość kotem, a później gonił go. Także zdjęcia pokazują, że mógł sprawiać ból innym zwierzętom.
Dowody zostały zgłoszone do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczy też osób, które wykonywały zdjęcia i filmy.
![Młodzi mieszkańcy z Limanowszczyny znęcali się nad zwierzętami [ZDJĘCIA] 1 fot. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Krynicy-Zdroju](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2023/03/znecanie_koty-750x536.jpg)

![Gmina Tymbark: Ruszyła modernizacja wodociągów i kanalizacji [WIDEO] 3 Pawel Ptaszek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Pawel_Ptaszek-350x250.jpg)











