Stal Mielec bez punktów w starciu z Górnikiem Zabrze

KG 8501

Stal Mielec przed własną publicznością w meczu 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy przegrała z Górnikiem Zabrze 1:0 (0:0).

Jedyny gol w spotkaniu rozgrywanym przy ul. Solskiego w Mielcu padł pod koniec spotkania. W 76. minucie piłka dośrodkowana z rzutu wolnego leciała wprost w ręce Bartosza Mrozka, ale golkiper wypuścił ją z rąk. Dopadł do niej Anthony van den Hurk i strzałem z najbliższej odległości dał swojemu zespołowi prowadzenie.

W 82. minucie kibice mieleckiej Stali oszaleli z radości, bowiem po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Fabiana Hiszpańskiego, a ten ładnym uderzeniem zza pola karnego doprowadził do remisu. Niestety wcześniej w polu karnym doszło do faulu na jednym z zawodników Górnika, jeszcze przed wykonaniem kornera i sędzia po analizie VAR postanowił gola nie uznać, tylko powtórzyć wykonanie rzutu rożnego.

Cztery minuty później kapitalną szansę na wyrównanie miał Maciej Szymański, ale dobrze dysponowany bramkarz zabrzan Daniel Bielica był na posterunku. Ostatecznie Stali nie udało się doprowadzić do remisu i trzy punkty pojechały do Zabrza.

Stal Mielec po 22 meczach z 29 punktami na swoim koncie zajmuje 10 miejsce w ligowej tabeli. Następny mecz podopieczni trenera Adama Majewskiego rozegrają w najbliższy piątek (3.03), kiedy to ponownie u siebie podejmą Piast Gliwice.

Stal Mielec – Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 van den Hurk 76.

Żółte kartki: Wlazło, Hinokio – Mvondo, Jensen, Bergström, Rasak, Van den Hurk, Bielica.

Stal: Mrozek – Wolski (46 Hiszpański), Kasperkiewicz, Matras, Flis, Getinger – Hinokio (72 Ratajczyk), 5. Álex Vallejo (80 Ciepiela), Wlazło, Mak (65 Domański) – Sappinen (65Mikołaj Lebedyński).

Górnik: Bielica – Olkowski, Bergström (61 Janicki), Jensen – Dadok (84 Wojtuszek), 6. Rasak, 23. Mvondo (84 Kotzke), Podolski, Yokota (72 Okunuki), Janža – Włodarczyk (61 van den Hurk).

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).