Wójt gminy Chełmiec nie wierzy w to, że obwodnica tej miejscowości będzie gotowa na czas. Nowa droga powinna być przejezdna w lipcu tego roku.
Bernard Stawiarski uważa, że prace na obwodnicy spowolniły.
– Moim zdaniem prace są takie ślamazarne. Może coś więcej dzieje się w środku inwestycji. Co prawda nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale termin zakończenia prac wyznaczony na lipiec być może nie będzie dotrzymany
– dodaje wójt gminy Chełmiec.
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace przy obwodnicy Chełmca są zaawansowane w prawie 70%.
Budowa drogi ma kosztować prawie 50 milionów złotych.
![Co z obwodnicą Chełmca? Wójt uważa, że prace idą powoli [ZDJĘCIA] 1 fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2023/02/obwodnica_chelmca6_gddkia_02_2023-750x536.jpg)


![Jest asfalt, ale remont jeszcze nie skończony. Co dzieje się na trasie Czyrna-Banica? [WIDEO] 4 czyrna banica](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/czyrna_banica-350x250.jpg)










