Tarnowskie 'Żyrafy’ wracają z Bielska-Białej bez punktów

332423355 3538604933042730 943254573892680133 n

Siatkarki Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów wracają z Bielska-Białej bez punktów. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza przegrały z tamtejszym BKS-em Bostik 1:3.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodyń, które szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, a następnie konsekwentnie powiększała przewagę, wykorzystując błędy tarnowianek, by ostatecznie wygrać 25:15.

‘Żyrafy’ podrażnione wysoką porażką w pierwszym secie wzięły się ostro do roboty. To one były bardziej aktywne oraz skuteczniejsze w ataku, co pozwoliło im zwyciężyć 25:17 i wyrównać stan rywalizacji. Dzięki temu w dalszej części meczu zapowiadała się pasjonująca walka o punkty meczowe.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Co prawda gospodynie już na samym początku zdobyły trzy punkty przewagi i starały się utrzymywać ten dystans, lecz beniaminek Tauron Ligi ani myślał na chwilę odpuszczać. Zawodniczki z Tarnowa od stanu 21:17 dla przeciwniczek zdobyły trzy punkty z rzędu i w końcówce seta rywalizacja rozpoczęła się niemal od nowa. Niestety bielszczanki wykazały się większym ligowym doświadczeniem i zwyciężyły 25:22.

Ostatni set spotkania rozpoczął się wyśmienicie dla tarnowianek, które prowadziły trzema punktami. Wysokie prowadzenie niestety trwało dość krótko i po chwili był już remis 8:8. Od tego momentu na parkiecie panowały już tylko gospodynie, najpierw zdobywając piąć ‘oczek’ z rzędu, a następnie powiększając przewagę. Kiedy na tablicy widniał wynik 20:12 dla gospodyń niemal stało się jasne, że to one zwyciężą całe spotkanie. ‘Żyrafy’ jeszcze próbowały się podnieść, ale udało im się zdobyć tylko kilka punktów i set zakończył się rezultatem 25:18. Dzięki temu komplet meczowych punktów pozostał w Bielsku-Białej.

Tarnowskie ‘Żyrafy’ po 16 ligowych spotkaniach Tauron Ligi plasują się na 10. miejscu z dorobkiem 10 punktów. Następny mecz siatkarki z Tarnowa rozegrają u siebie. W najbliższy piątek (24.02) w Arenie Jaskółka podejmą Radomkę Radom.

BKS Bostik Bielsko-Biała – Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów 3:1 (25:15, 17:25, 25:22, 25:18)