Sandecja Nowy Sącz wróciła do ligowej walki i odbiła się od dna. Górnik Łęczna pokonany

sandecja gornik leczna fot adrian maras 1

Sandecja Nowy Sącz udanie wznowiła walkę w I lidze. W pierwszym meczu po zimowej przerwie w rozgrywkach pokonała 3:0 Górnik Łeczna.

Grający tymczasowo domowe mecze w Niepołomicach biało-czarni wyszli na prowadzenie w 28. minucie po pięknym strzale Tomasza Boczka z około 30 metrów. Podwyższył jeszcze w I połowie Kamil Słaby, wykorzystując podanie Maritna Kostala.

Wynik meczu ustalił w 70. minucie Jakub Wróbel, udanie strzelająć głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Chmiela.

Po piątkowych meczach 19. kolejki I ligi Sandecja awansowała z ostatniego, osiemnastego miejsca w tabeli na czternaste. Zdobywając 3 punkty na razie wydostała się ze strefy spadkowej. Podopieczni Stanislava Vargi mają na koncie 17 oczek.

Sandecja Nowy Sącz – Górnik Łęczna 3:0 (2:0)

Bramki: Tomasz Boczek 28′, Kamil Słaby 38′, Jakub Wróbel 70′.

Żółte kartki: Jakub Wróbel, Elhadji Maissa Fall – Egzon Kryeziu, Patryk Pierzak, Marcin Biernat.

Sandecja: Matúš Putnocký – Jakub Iskra, Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Kamil Słaby – Damian Chmiel (87′ Dariusz Pawłowski), Bartłomiej Kasprzak, Elhadji Maissa Fall, Denis Potoma (76′ Michał Walski), Martin Košťál (68′ Tomasz Nawotka) – Jakub Wróbel (77′ Maciej Mas).

Górnik: Maciej Gostomski – Damian Zbozień, Marcin Biernat (57′ Souleymane Cissé), Jonathan de Amo, Daniel Dziwniel – Miłosz Kozak (74′ Karol Podliński), Patryk Pierzak (57′ Dawid Tkacz), Egzon Kryeziu, Łukasz Grzeszczyk (74′ Szymon Lewkot), Serhij Krykun – Hubert Sobol (46′ Wiktor Łychowydko).

Sędziował: Leszek Lewandowski (Gliwice).