Deklasacja na zakończenie roku. Tarnowskie 'Żyrafy’ coraz bliżej utrzymania

321300997 725010682559258 8408043106148648956 n

Udane zakończenie 2022 roku siatkarek Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów. 'Żyrafy’ w trzech setach pokonały drużynę UNI Opole. Tym samym beniaminek Tauron Ligi ma na swoim koncie 10 punktów i są coraz bliżej utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Tarnowianki źle zaczęły pierwszego seta. Opolanki grały dobrze blokiem oraz skutecznie w ataku i szybko odskoczyły na cztery punkty (2:6). Wówczas trener Marcin Wojtowicz zdecydował się na pierwszy czas. Rozmowa z zawodniczkami początkowo nie przyniosła rezultatu, bo była gra punkt za punkt, ale od wyniku 4:8 ‘Żyrafy’ zdobyły siedem punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 11:8. Środkowa faza seta to również spokojna gra gospodyń, które za sprawą dobrej gry Julii Gierasimowej i Katarzyny Marcyniuk odskoczyły nawet na pięć ‘oczek’ (16:11). Od tego momentu jednak zawodniczki UNI zaczęły grać lepiej i nie dość, że doprowadziły do remisu, to jeszcze wyszły na jednopunktowe prowadzenie (18:19). Na szczęście końcówka należała do podopiecznych trenera Marcina Wojtowicza, które wygrały pierwszą partię 25:22.

Dobra gra tarnowianek z pierwszej partii objawiła się także w drugim secie. Po początkowej grze punkt za punkt i wyniku 5:5 ‘Żyrafy’ powoli zaczęły wypracowywać sobie przewagę, głównie dzięki Gabrieli Ponikowskiej, która nie dość, że była skuteczna w ataku, to jeszcze kilkukrotnie powstrzymywała przeciwniczki blokiem. Przy wyniku 9:5 o przerwę poprosił trener UNI. Później co prawda zawodniczki z Opola odrobiły dwa punkty, ale wciąż tarnowianki utrzymywały koncentrację. Środek seta to w dalszym ciągu dobra gra podopiecznych Marcina Wojtowicza. Skuteczne w ataku były Katarzyna Marcyniuk, Klaudia Świstek czy Wiktoria Kowalska, co pozwoliło gospodyniom powiększać przewagę i ostatecznie zwyciężyć 25:19.

Początek trzeciej partii to znów dobra gra gospodyń, które dzięki skutecznym atakom Wiktorii Kowalskiej wyszły na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Opolanki próbowały odrabiać straty, ale ‘Żyrafy’ grały bardzo mądrze i nie popełniały błędów. Klasą samą dla siebie była popularna ‘Wixa’, która zdobyła kilka punktów z rzędu. Swoje także dorzuciła Klaudia Świstek. W dalszej części podopieczne Marcina Wojtowicza powiększały przewagę, a w końcówce ze świetnej strony pokazała się Katarzyna Marcyniuk, której potężne bomby z lewej strony siały spustoszenie w szeregach opolanek. Mecz zakończył punktowy blok Marty Łyczakowskiej.

Kapitan 'Żyraf’ po meczu nie kryła zadowolenia z dobrego występu całego zespołu.

Dzięki temu zwycięstwu ‘Żyrafy’ kończą rok 2022 z 10 punktami na swoim koncie i zajmują 8. miejsce w Tauron Lidze.

Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów – UNI Opole 3:0 (25:22, 25:19, 25:18)