Pewne zwycięstwo tarnowskich ‘Żyraf’ z czerwoną latarnią Tauron Ligi

319683660 2579270875547921 2950695480836366663 n

Siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów w trzech setach poradziły sobie z zajmującą ostatnie miejsce w Tauron Lidze drużyną IŁ Capital Legionovii Legionowo. Tym samym ‘Żyrafy’ odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w Arenie Jaskółka.

Punktowanie w pierwszym secie rozpoczęła Klaudia Świstek atakiem z lewego skrzydła. Dzięki dobrej grze podopieczne trenera Marcina Wojtowicza szybko odskoczyły rywalkom na cztery punkty (4:0). Legionovia jednak nie zamierzała się poddawać i częściowo odrobiła straty (4:3). Później przez pewien czas gra toczyła się punkt za punkt. Jednak od wyniku 6:5 tarnowianki zaczęły dominować nad przeciwniczkami i powiększać przewagę. Środkowa część seta to duża przewaga zawodniczek z Tarnowa. W bloku skuteczne były Julia Gierasimowa oraz Wiktoria Kowalska, a Katarzyna Marcyniuk pewnie zdobywała kolejne punkty z ataku. Dzięki temu ‘Żyrafy’ odskoczyły swoim przeciwniczkom na sześć punktów (17:11). W końcówce Legionovia starała się odrobić stratę, jednak tarnowianki umiejętnie kontrolowały przebieg spotkania. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:20, a ostatni punkt zdobyła Klaudia Świstek atakiem z lewej strony.

Drugi set to już pełna dominacja tarnowianek. Co prawda punktowanie w tej partii rozpoczęła Neira Ortiz atakiem ze środka, ale szybko ‘Żyrafy’ odrobiły stratę i wyszły na trzypunktowe prowadzenie (4:1). W dalszej części seta gospodynie grały cały czas skutecznie, a dodatkowo wykorzystywały  błędy rywalek (zagrania w siatkę czy błędy w rozegraniu), których było bardzo dużo. Taka gra pozwoliła im ‘zamknąć’ seta wynikiem 25:15. Z dobrej strony w drugim secie w tarnowskiej ekipie pokazała się Wiktoria Kowalska, która na prawej stronie siała spustoszenie w szeregach drużyny z Legionowa.

Trzecia partia była bardzo podobna do drugiej i również nie należała do zbyt emocjonujących. Siatkarki z Tarnowa od początku narzuciły swój styl gry i szybko odskoczyły na kilka punktów. W dalszej części seta zawodniczki z Legionowa próbowały odrabiać straty, lecz liczba błędów, jakie popełniały zwłaszcza w rozgrywaniu piłki, była zatrważająca. To pozwoliło tarnowiankom spokojnie utrzymywać swoją przewagę. Końcówka seta należała do Wiktorii Kowalskiej, która zdobyła cztery asy serwisowe i sprawiała ogromne problemy w przyjęciu zawodniczkom gości. Dzięki temu ‘Żyrafy’ ponownie wygrały seta 25:15 i mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa przed własną publicznością.

Po meczu zadowolenia z wyniku nie kryła przyjmująca tarnowskiej drużyny Klaudia Świstek.

– Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo było ono dość istotne. Cieszymy się także, że kibice w Arenie Jaskółka swoim dopingiem nam pomagali. Dzięki temu na spokojnie mogłyśmy kontrolować przebieg meczu. Chociaż trzeba przyznać, że aż tak łatwo nie było, bo rywalki stawiały opór, ale my cały czas koncentrowałyśmy się na swojej grze, bo to jest najbardziej istotne. Popełniamy dużo błędów, więc to chciałyśmy wyeliminować, grać cierpliwie, zdobywać punkt po punkcie i to się udało. Przede wszystkim skupiamy się na poprawie gry zespołowej, bo to u nas jeszcze szwankuje, ale konsekwentnie nad tym pracujemy i idziemy do przodu.

Trener gospodyń Marcin Wojtowicz podkreślał, że nie był to łatwy mecz, ponieważ mimo prowadzenia, przez cały czas drużyna musiała utrzymywać koncentrację, by nie popełnić błędów.

– Bardzo ciężko się gra taki mecz, w którym od początku uzyskujemy dość dużą przewagę, bo trzeba utrzymywać koncentrację i cała trudność na tym polega. Takie mecze nigdy nie są łatwe, zwłaszcza że w tej hali jeszcze nie wygraliśmy i bardzo chcieliśmy to zmienić. Graliśmy z drużyną, która do tej pory nie zdobyła ligowych punktów, więc też ciążyła na nas pewnego rodzaju presja faworyta i też nie chcieliśmy doliczać sobie trzech punktów przed meczem. Myśleliśmy, że będzie to trudny mecz, bo przede wszystkim musieliśmy go ‘wygrać’ sami ze sobą i to na szczęście się udało.

Po zwycięstwie z Legionovią tarnowskie ‘Żyrafy’ mają na swoim koncie  7 punktów i awansowały na 9. miejsce w tabeli Tauron Ligi. Następny mecz siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów rozegrają w czwartek 29 grudnia u siebie z drużyną UNI Opole. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00

Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:15, 25:15)