To już koniec. Polska przegrała z Francją i odpadła z mistrzostw świata

polska francja mundial

Polscy piłkarze pożegnali się z mistrzostwami świata w Katarze. W 1/8 finału biało-czerwoni przegrali 1:3 z Francją, broniącą tytułu mistrzowskiego.

Polacy zagrali odważniej i częściej byli przy piłce niż w meczach grupowych. Przez większość I połowy walczyli jak równy z równym z faworyzowanym rywalem.

W 38. minucie bliski szczęścia był Piotr Zieliński, ale jego strzały były blokowane przez bramkarza i obrońców.

Niestety pod koniec I połowy Francuzi objęli prowadzenie po golu Olivera Giroud. W II połowie Polacy starali się nie ograniczać jedynie do obrony, ale zapędy biało-czerwonych zablokował Kulian Mbappe pokonując Wojciecha Szczęsnego w 74. i 90. minucie potyczki.

Francja prowadziła 3:0, ale mieliśmy rzut karny w doliczonym czasie gry po zagraniu ręką Dayota Upamecano. Bramkarz Hugo Lloris obronił strzał Roberta Lewandowskiego z 11 metrów, ale zbyt szybko wyszedł z bramki i karny został powtórzony! Za drugim razem nasz napastnik trafił do bramki.

Odpadliśmy z mistrzostw świata po porażce 1:3 z mistrzami świata z 2018 roku.

Francja – Polska 3:1 (1:0)

Bramki: Olivier Giroud 44, Kylian Mbappé 74, 90 – Robert Lewandowski 90 (k)

Francja: 1. Hugo Lloris – 5. Jules Koundé (90, 3. Axel Disasi), 4. Raphaël Varane, 18. Dayot Upamecano, 22. Theo Hernández – 11. Ousmane Dembélé (76, 20. Kingsley Coman), 8. Aurélien Tchouaméni (66, 13. Youssouf Fofana), 14. Adrien Rabiot, 7. Antoine Griezmann, 10. Kylian Mbappé – 9. Olivier Giroud (76, 26. Marcus Thuram).

Polska: 1. Wojciech Szczęsny – 2. Matty Cash, 15. Kamil Glik, 14. Jakub Kiwior (87, 5. Jan Bednarek), 18. Bartosz Bereszyński – 13. Jakub Kamiński (71, 21. Nicola Zalewski), 10. Grzegorz Krychowiak (71, 6. Krystian Bielik), 19. Sebastian Szymański (64, 7. Arkadiusz Milik), 20. Piotr Zieliński, 24. Przemysław Frankowski (87, 11. Kamil Grosicki) – 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Tchouaméni – Bereszyński, Cash.

sędziował: Jesús Valenzuela (Wenezuela).
widzów: 40 989.

Francja zmierzy się w 1/4 finału w Al-Khor na Al-Bayt Stadium ze zwycięzcą meczu Anglia – Senegal.