Dwa legendarne głosy polskiej sceny muzycznej – Andrzej Krzywy i Maciej Miecznikowski wystąpią w Tarnowie. Artyści wykonają najbardziej znane miłosne przeboje zespołu De Mono, takie jak: 'Zostańmy sami’, jak również 'Lubię wracać tam gdzie byłem’ – Zbigniewa Wodeckiego, 'Historia jednej znajomości’ – Czerwonych Gitar oraz wiele innych znanych hitów.
Jak powiedział w rozmowie RDN Małopolska Andrzej Krzywy, to będzie wieczór pełen wspomnień i dobrego humoru…
– Chciałbym bardzo pięknie wszystkich zaprosić na absolutnie wyjątkowe wydarzenie. Razem z moim bratem bliźniakiem Maćkiem Miecznikowskim, jesteśmy niejednojajowi, co będzie widać na załączonym obrazku. Szykuje się na prawdę bardzo piękny i myślę ciekawy koncert pod szyldem 2 Man Show. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane jako dwóch głupków na scenie. Szykuje się naprawdę bardzo piękny i myślę ciekawy koncert z piosenkami, które myślę, że państwo kojarzą i chętnie sobie wszyscy pośpiewamy, powspominamy i pośmiejemy się.
Artystom na scenie będzie towarzyszył zespół w składzie: Paweł Mazur – gitara elektryczna / wokal, Paweł Maurycy – instrumenty klawiszowe, Jerzy Drobot – gitara basowa, Kamil Patulski – perkusja, Dawid Pikul – saxofon, Milena Łącka – wokal.
Koncert odbędzie się w piątek (18 listopada) o godz. 19:00 w Centrum Sztuki Mościce.
Andrzej Krzywy – legenda polskiej sceny muzycznej. Zdaniem kolegi po fachu Andrzeja Piasecznego, na scenie jest satelitą i przyciąga niesamowitą osobowością. Lider grupy De Mono podkreśla jednak, że nie lubi słowa 'gwiazda’. – Jestem taki sam, jak każdy inny – zapewnia muzyk. Mając dwadzieścia lat został członkiem grupy Daab (jako gitarzysta). W 1985 roku zespół wylansował utwór 'W moim ogrodzie’, a wkrótce wydał płyty 'Daab’ oraz 'Ludzkie uczucia’. Kiedy z Daab odeszli Piotr Strojnowski i Jarosław Woszczyna, Andrzej Krzywy, który wcześniej śpiewał w chórkach, został wokalistą i autorem tekstów. W tym samym czasie nawiązał współpracę z De Mono, na rzecz którego porzucił ostatecznie Daab.
Lata działalności Krzywego w De Mono to niemal od początku ogromna popularność. Ich debiutancki album 'Kochać inaczej’ ukazał się w 1989 roku. Przez ponad 10 lat obecności na scenie muzycznej nagrali takie przeboje jak: 'Kochać inaczej’, 'Moje miasto nocą’, 'Za chwilę coś się stanie’, 'Wszystko na sprzedaż’, 'Kim naprawdę jesteś’, 'Siedem dni’. Największym sukcesem grupy była bez wątpienia płyta 'Stop’ z 1992 roku, gdzie znalazły się takie utwory jak 'Statki na niebie’ oraz 'Znów jesteś ze mną’.
Maciej Miecznikowski to jeden z bardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie muzycznej. Polski piosenkarz, muzyk i prezenter telewizyjny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym (bas), ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Uprawiał wszystkie gatunki muzyczne od śpiewu chóralnego poprzez punk i blues (m.in. przez rok był wokalistą Püdelsów). Popularność zyskał jako wokalista zespołu 'Leszcze’, z którym wylansował takie hity jak 'Ta dziewczyna’ czy 'Kombinuj dziewczyno’. Za piosenkę 'Ta dziewczyna’ zespół otrzymał Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Przez kilka lat występował również z kabaretem DKD. Od października 2004 roku Miecznikowski występował jako solista w oratoriach Świętokrzyska Golgota, Tu es Petrus, Psałterz Wrześniowy Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. W 2007 roku brał udział w nagrywaniu oratorium Bartosza Gliniaka i Zbigniewa Książka Siedem pieśni Marii.
W latach 2008-2012 prowadził muzyczne show pt. 'Tak to leciało!’ na antenie TVP. Widzowie telewizji mogą kojarzyć go także z programu 'Bitwa na głosy’