Trwa zwycięska passa 'Słoni’. Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Odrę Opole

314709866 617591810083596 2455892277612283686 n

Po wygranych z Resovią Rzeszów i Arką Gdynia ‘Słonie’ pokonały na wyjeździe Odrę Opole w meczu 18. Kolejki Fortuna 1 Ligi.

Choć od pierwszych minut drużyna z Niecieczy przeważała w spotkaniu i była zdecydowanie częściej przy piłce, to jednak nie potrafiła tego przełożyć na wynik.

Taktyką Odry był na ten mecz wysoki pressing, co przełożyło się na błąd piłkarzy Bruk-Betu. Po stracie piłki w 19 minucie padła bramka samobójcza. Po obronionym strzale przez Loskę, piłka niefortunnie odbiła się od Nemanji Tekijaskiego i wpadła do bramki ‘Słoni’. Wynikiem 1:0 dla Odry zakończyła się 1 połowa.

W drugiej połowie Niecieczanie przycisnęli drużynę gospodarzy i raz po raz atakowali ich bramkę. To przyniosło efekt w postaci bramki wyrównującej, strzelonej po dośrodkowaniu przez Kacpra Karaska w 60 minucie. Podobnie padła zwycięska bramka, w 70. minucie piłkę z prawej strony boiska posłał w pole karne Odry Adam Radwański, a głową w siatce umieścił ją Artem Polyarus.

Termalica wywiozła z Odry zasłużone trzy punkty, dzięki którym wskoczyła na piątą pozycję w tabeli z dorobkiem 29 punktów.

Odra Opole 1-2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Bramki: Nemanja Tekijaški 19 (bramka samobójcza) – Kacper Karasek 60, Artem Polarus 70

Żółte kartki: Tkocz – Ambrosiewicz, Kadlec, Mešanović, Tekijaški.

Odra: Haluch – Szrek, Kamiński, Żemło, Tkocz (83 Klimek) – Marzec, Urbańczyk (74 Łabojko), Paprzycki (83 Guzdek), Czapliński, Mikinič (64 Nowak) – Bednarski (74 Klec).

Bruk-Bet Termalica: Loska – Kadlec, Tekijaški, Biedrzycki, Błachewicz (51 Karasek) – Radwański, Dombrowśkyj, Ambrosiewicz (32 Zawijśkyj), Polarus (88 Putiwcew) – Poznar (88 Śpiewak), Mešanović (50 Grabowski).

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).