Bruk-Bet Termalica Nieciecza wreszcie zwycięska! ‘Słonie’ u siebie pewnie pokonały Resovię

WhatsApp Image 2022 10 28 at 19.01.50

69 dni – tyle Bruk-Bet Termalica Nieciecza musiała czekać na kolejną wygraną w Fortuna 1 Lidze. Ostatni raz ‘Słonie’ wywalczyły komplet punktów w starciu ze Stalą Rzeszów 3:1, teraz pokonały inną drużynę z Rzeszowa – Resovię 3:0.

O końcowym rezultacie zadecydowała pierwsza połowa. Wynik już w 5. min otworzył Artem Polyarus, który po dośrodkowaniu Andreja Kadleca głową pokonał bramkarza gości Branislava Pindrocha. Chwilę później wydawało się, że po trafieniu Tomasa Poznara ‘Słonie’ wyjdą na dwubramkowe prowadzenie. Jednak Czech przed zdobyciem bramki znajdował się na spalonym i VAR był zmuszony anulować gola.

Jednak zawodnicy z Niecieczy nie ustawali w atakach i dopięli swego w 22. min, kiedy to gola płaskim strzałem zza pola karnego zdobył właśnie Poznar. Z kolei trzecie trafienie dla niecieczan było autorstwa Macieja Ambrosiewicza dziesięć minut później. 24-latek wykorzystał podanie Adama Radwańskiego i, podobnie jak Polyarus, głową wpakował piłkę do siatki.

Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy należało jednak do gości, którzy to prowadzili grę, jednak nie udało im się zdobyć bramki.

Po zmianie stron gra nie była już tak porywająca. ‘Słonie’ głównie nastawiły się na grę z kontry i nie miały wielu okazji do podwyższenia wyniku. Za to bardziej aktywni byli rzeszowianie, którzy stworzyli sobie co najmniej kilka dogodnych okazji do zdobycia gola. Na posterunku czuwał jednak bardzo dobrze dysponowany golkiper Bruk-Betu Tomasz Loska, kilkukrotnie ratując swój zespół z poważnych opresji. Ostatecznie rezultat nie uległ zmianie i zawodnicy oraz kibice klubu z Niecieczy mogli się cieszyć z pierwszego od 20 sierpnia zwycięstwa w lidze.

Po końcowym gwizdku trener gospodarzy Radoslav Latal nie ukrywał zadowolenia ze zdobycia pierwszego od dawna kompletu punktów.

– Dzisiaj cieszymy się z tego meczu i z tego wyniku, bo mamy trzy punkty. Myślę, że ta pierwsza połowa była z naszej strony bardzo dobra, chociaż końcówka była dość nerwowa i w ostatnich minutach goście mieli więcej z gry. Druga połowa w naszym wykonaniu już nie była taka dobra. Graliśmy głównie do tyłu i broniliśmy dostępu do naszej bramki.

Dzięki temu zwycięstwu Bruk Bet Termalika Nieciecza ma na swoim pierwszoligowym koncie 23 ‘oczka’ i obecnie zajmuje 7. miejsce. Warto jednak zaznaczyć, że większość drużyn rozegra swoje mecze dopiero w weekend.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Apklan Resovia Rzeszów 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Polyarus 5, 2:0 Poznar 22, 3:0 Ambrosiewicz 32.

Żółte kartki: Biedrzycki, Kadlec, Poznar, Karasek, Pietraszkiewicz – Antonik, Morys.

Bruk-Bet: Loska – Kadlec, Tekijaski, Biedrzycki (70 Farbiszewski), Błachewicz – Radwański (70 Karasek), Dombrovskiy, Ambrosiewicz, Polyarus (81 Pietraszkiewicz) – Mesanović (75 Rep), Poznar (46 Śpiewak).

Resovia: Pindroch – Mikulec, Bondarenko (78 Kubowicz), Hoogenhout, Morys – Antonik (46 Pedro Vieira), Kwiecień (66 Wojciechowski), Wasiluk, Bąk (57 Szymkiewicz), Eizenchart – Górski.

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).