Starostwo powiatowe w Limanowej szuka oszczędności. Jak mówił w porannej rozmowie RDN Nowy Sącz starosta limanowski Mieczysław Uryga, także jego instytucji nie ominęła drożyzna.
Urzędnicy wyłączają światła wszędzie gdzie to możliwe. Ograniczają też koszt pacy biurowej.
– Wprowadzamy innowacje i już od dawna urząd przesyła dokumenty czy korespondencję elektronicznie. Odchodzimy od kosztownego, papierowego przesyłania tych rzeczy. Oczywiście te dokumenty, które muszą być przekazywane w tradycyjny sposób, tak właśnie są wysyłane. Przesyłanie elektroniczne powoduje oszczędności, bo nie używamy urządzeń drukujących, ale też papieru, który również drożeje
– mówił starosta limanowski.
Samorząd zmodernizował też w ostatnich latach budynki, tak żeby były ocieplone i wyposażone w fotowoltaikę. Wymienione zostało też oświetlenie z tradycyjnego na ledowe. Starosta liczy, że to również przyniesie w tym roku oszczędności.
Zobacz rozmowę ze starostą limanowskim:
![Starostwo Powiatowe w Limanowej zaciska pasa i szuka oszczędności [WIDEO] 1 mieczyslaw uryga](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2022/10/mieczyslaw_uryga-750x536.jpg)





![Słuchacze naszego radia poznali sposób na zdrowie. To ziołomiody [ZDJĘCIA] 7 KDN ziolomiod](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/KDN_ziolomiod-350x250.jpg)





![Ruszyli na pomoc Kubusiowi. Wyjątkowa akcja charytatywna na sądeckim rynku [ZDJĘCIA] 13 fot. Kubuś z rodzicami](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Kubus-z-rodzicami-120x86.jpg)

