Sandecja Nowy Sącz gra dalej w Pucharze Polski. Ekstraklasowicz pokonany!

sandecja warta PP adrian maras

Sandecja Nowy Sącz awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski! Ostatnia drużyna I ligi pokonała w Niepołomicach 2:1 Wartę Poznań – 10. zespół Ekstraklasy.

Mecz rozstrzygnął się w doliczonym czasie gry, a decydującego gola zdobył Łukasz Kosakiewicz.

Sandecja prowadziła od 28. minuty po bramce Jakuba Wróbla. Wyrównał w 58. minucie Jan Grzesik.

Losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski zaplanowane jest na piątek (21.10). Wtedy też Sandecja pozna kolejnego rywala w tych rozgrywkach.

A już w sobotę małopolskie derby w I lidze. Sądeczanie podejmą Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.

Sandecja Nowy Sącz – Warta Poznań 2:1 (1:0)

Bramki: Jakub Wróbel 26′, Łukasz Kosakiewicz 90+2′ – Jan Grzesik 58′.

Sandecja: Matúš Putnocký – Łukasz Kosakiewicz, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Kamil Słaby – Maciej Mas (76′ Mariusz Gabrych), Bartłomiej Kasprzak (76′ Krzysztof Toporkiewicz), Elhadji Maissa Fall, Michał Walski, Damir Šovšić – Jakub Wróbel (65′ Michał Surzyn).

Warta: Jędrzej Grobelny – Kajetan Szmyt, Wiktor Pleśnierowicz (81′ Milan Corryn), Kamil Kościelny, Robert Ivanov (64′ Dimítris Stavrópoulos), Konrad Matuszewski – Niilo Mäenpää, Maciej Żurawski (42′ Jan Grzesik), Mateusz Kupczak, Enis Destan – Adam Zreľák (64′ Miguel Luís).

Żółte kartki: Bartłomiej Kasprzak, Kamil Słaby, Maciej Mas – Robert Ivanov, Miguel Luís.