Cierpliwy, pogodny, wyrozumiały i sprawiedliwy. Czy taki powinien być nauczyciel?
W Dniu Edukacji Narodowej, zwanym popularnie Dniem Nauczyciela zapytaliśmy uczniów tarnowskich szkół jakie cechy, według nich, są najważniejsze u nauczyciela. Nie zabrakło też życzeń.
– Mojej pani życzę dużo szczęścia i miłości. Dobrego dnia. – Żeby się dobrze czuła. – Moja pani ma loczkowe włosy i białe. – Bardzo lubię moją panią. – Moja pani ma długie włosy i ślicznie się uśmiecha. – Uczy mnie literek i cyferek. – Jest bardzo fajna.
Nieco starsi uczniowie życzą przede wszystkim cierpliwości…
– Życzę jej żeby wytrzymała z nami kilka lat, bo przydadzą jej się nerwy. – Życzę jej żebyśmy przestali używać telefonów, choć wiem że to się nie zdarzy i zdrowia. – Wytrwałości przede wszystkim. – Dużo zdrowia i żeby z nami wytrzymali. – Żeby byli wyrozumiali i cierpliwi bo to jest najważniejsze dla uczniów. Żeby byli po prostu tacy ludzcy, rozmawiali z uczniami po prostu wspierali. – Żeby im się dobrze z nami współpracowało. – Powinien też nie myśleć, że musi zrobić swoją pracę, ale też pomyśleć o innych, szczególnie o uczniach, którzy wymagają większej uwagi jak czegoś nie rozumieją i tej cierpliwości.
Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta w dniu 14 października 1773 roku.

![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 2 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-350x250.jpg)
![Dwór z Wielogłów trafi do Nowego Sącza. Gdzie i kiedy będzie można go zwiedzać? [ZDJĘCIA] 3 fot. Muzeum Ziemi Sądeckiej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/muzeum-ziemi-sadeckiej-1-350x250.jpg)





![Wypadek w Klęczanach koło Gorlic. Są ranni [ZDJĘCIA] 9 kleczany halogorlice 8](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/kleczany_halogorlice-8-350x250.jpg)
![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 10 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-120x86.jpg)




