Grupa Azoty Unia Tarnów z pierwszym zwycięstwem przed własną publicznością

Unia Pogon

Szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów w Arenie Jaskółka pokonali, choć nie bez problemów, Sandrę SPA Pogoń Szczecin 30:28. Tym samym zdobyli pierwsze punkty przed własną publicznością w tym sezonie PGNiG Superligi.

Obie ekipy do meczu przystąpiły z dużą ambicją i wolą walki. Początek więc obfitował w solidną obronę i szybkie kontrataki. Po pięciu minutach na tablicy widniał remis 3:3.

W kolejnych minutach gra jednak zaczęła się zmieniać i więcej w niej było chaosu niż składnych akcji. Spowodowało to, że przez dłuższy czas żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć bramki. Przełamanie dało dopiero trafienie Tarasa Minotskiego, na które błyskawicznie odpowiedział Jakub i było 5:5.

Wynik remisowy utrzymywał się przez zdecydowaną część pierwszej odsłony. W końcówce jednak goście ze Szczecina zagrali skuteczniej i mogli pójść na przerwę z dwubramkową przewagą (11:13).

Po zmianie stron 'Jaskółki’ szybko jednak odpowiedziały i w krótkim czasie doprowadziły do wyniku 15:15. W 35. minucie goście ponownie prowadzili 15:17, a karę dwuminutowego wykluczenia otrzymał najpierw Albert Sanek, a chwilę później Ajdin Zahirović. Tarnowianie nie przegrali gry w podwójnym osłabieniu, a gdy rozkład sił na parkiecie się wyrównał, znowu mieliśmy remis.

Od tego momentu gra zaczęła się bardziej układać pod dyktando podopiecznych trenera Tomasza Strząbały. Najpierw w 39. minucie objęli jednobramkowe prowadzenie, a trzy minuty później później prowadzili już 21:18.

Na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem Unia wciąż miała 3 bramki przewagi nad rywalem, a z każdą minutą szczecinianie musieli spieszyć się coraz bardziej. W 53. minucie tracili do tarnowian już tylko 1 bramkę, jednak gospodarze nie tracili koncentracji.

Końcówkę Unia zagrała rozsądnie i choć nie obyło się bez emocji, to ostatecznie tarnowscy szczypiorniści dowieźli korzystny dla siebie wynik i ostatecznie wygrali 30:28. Tym samym mogli się cieszyć z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa przed własną publicznością.

Dzięki wygranej 'Jaskółki’ awansowały na 8. miejsce w PGNiG Superlidze. W następnej kolejce tarnowianie zagrają na wyjeździe z MKS-em Kalisz. Spotkanie rozpocznie się w najbliższy piątek (7.10) o godz. 17:45.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:28 [13:15]

Unia: Małecki, Bartosik – Minotskyi 9, Podsiadło 7, Sanek 3, Słupski 3, Yoshida 3, Zahirović 2, Matsuura 2, Sikora 1, Pinda, Bushkou, Kowalik, Kasahara, Małek, Mrozowicz

Pogoń: Arsenic, Viunyk, Jagodziński – Krupa 6, Wrzesiński 5, Krok 5, Kapela 4, Krysiak 3, Polok 2, Zalevskyi 2, Wiśniewski 1, Cherkashchenko, Nowak, Mitruczuk, Markowski, Starcevic,