Będzie o zdrowych nawykach korzystania z telefonu komórkowego, a także o ochronie swojego wizerunku. Diecezjalna Fundacja Auxilium ma propozycję dla dzieci i młodzieży. To kolejna edycja warsztatów 'Prawo jazdy smartfonem’, które będą poświęcone racjonalnemu poznaniu świata Internetu, zarówno jego możliwości, jak i zagrożeń.
Będą także warsztaty 'Przygody Piotrka i Selfika” i 'Ujarzmić cyfrowego tygrysa”.
Rodzice mają okazję, by zachęcić dzieci do udziału.
Psycholog z Poradni Specjalistycznej Arka Agnieszka Szymańska, podkreśla, że ważne jest zbudowanie zdrowych nawyków korzystania z nowoczesnych rozwiązań.
– Sygnałem alarmowym jest to, że dziecko ma problemy z oderwaniem się od urządzeń ekranowych, nie potrafi regulować swojego nastroju, emocji w inny sposób jak przez to, że korzysta z gier, aplikacji. Niepokojące jest także to, że u młodego człowieka obserwujemy rozregulowanie rytmów okołodobowych. Często jest tak, że młody człowiek późno zasypia, budzi się w nocy, ma trudności z nastrojem. Z jednej strony jest pobudzony, a z drugiej apatyczny.
Fundacja AUXILIUM organizuje także wykłady psychologa Bogny Białeckiej 'Prawdy i mity o grach cyfrowych. Jak naprawdę wpływają one na nasze dzieci’ oraz 'Dlaczego media społecznościowe i depresja idą w parze’. Odbędą się one 29 września: pierwszy o 16.00, drugi o 18.30.
Ponadto Fundacja proponuje bezpłatne warsztaty z terapeutą rodzinnym w ramach 'Laboratorium małżeństwa’. Ich celem jest zapobieganie kryzysom, podnoszenie jakości relacji małżeńskich oraz poprawa komunikacji w rodzinie.
Będą także 'Wieczory z psychologią”. Pierwsze spotkanie jest zaplanowane na 27 września (wtorek) o godz. 18.00.
Wydarzenia odbędą się w Tarnowie przy ul. Legionów 30 w siedzibie Fundacji.
Osoby, które zamierzają wziąć udział w proponowanych spotkaniach są proszone o potwierdzenie swojego udziału dzwoniąc pod numer telefonu: 14 692 00 74 lub przesyłając mail na adres laboratorium@1815.pl

![Czy młodzi czytają Pismo święte? ‘Rusz duszę ze Słowem’ [ZDJĘCIA] 2 IMG 1215](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1215-350x250.jpg)







![Czy młodzi czytają Pismo święte? ‘Rusz duszę ze Słowem’ [ZDJĘCIA] 10 IMG 1215](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1215-120x86.jpg)

![Wypadek w Klęczanach koło Gorlic. Są ranni [ZDJĘCIA] 12 kleczany halogorlice 8](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/kleczany_halogorlice-8-120x86.jpg)


