Porażka szczypiornistów Unii z wicemistrzem Polski

unia wisla p

Pierwszy ligowy mecz przed własną publicznością w tym sezonie nie był zbytnio udany dla piłkarzy ręcznych Unii Tarnów. Zawodnicy z Tarnowa przegrali z Wisłą Płock 23:35. Był to trudny mecz z bardzo ciężkim rywalem, więc ta porażka z pretendentem do tytułu jest wliczona w przedsezonowe przewidywania.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 16:11 dla gości z Płocka. Zawodnicy trenera Sabate byli znacznie skuteczniejsi co można było zobaczyć już po 15 minutach spotkania. Wtedy to płocczanie prowadzili 10:5. Mimo próby odrabiania strat przez tarnowian to doświadczenie zawodników Wisły pozwoliło im utrzymać wysokie prowadzenie. Od 15 do 25 minuty spotkania padły jedynie 2 bramki.

Po przerwie goście szybko dołożyli 2 kolejne trafienie i ich przewaga wzrosła do 7 bramek. Mimo kolejnego zrywu Unii i odrobienia części strat, Wisła Płock po raz kolejny pokazała, dlaczego przed spotkaniem była uważana za ogromnego faworyta tego meczu. Mimo walki 'Jaskółek” zawodnicy z Płocka nie dali gospodarzom żadnych złudzeń pewnie kontrolując losy spotkania już do ostatniego gwizdka sędziego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 23:35 dla wicemistrzów Polski, którzy w ligowej tabeli plasują się na drugim miejscu z takim samym dorobkiem punktowym co aktualny mistrz i lider PGNiG Superligi – Łomża Kielce.

Unia po 3 kolejkach ligowych zdobyła 3 punkty i zajmuje 12 pozycję w tabeli. Kolejny mecz zawodnicy Unii rozegrają na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Spotkanie odbędzie się 28 września o godzinie 18:00 w Piotrkowie Trybunalskim.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Orlen Wisła Płock 23:35 [11:16]

Unia Tarnów: Małecki, Bartosik – Sikora 5, Minotskyi 5, Podsiadło 4, Zahirović 2, Kowalik 2, Matsuura 2, Sanek 1, Małek 1, Yoshida 1, Pinda, Kasahara, Wątroba, Słupski, Mrozowicz

Wisła Płock: Pilipović, Witkowski – Lucin 8, Serdio 4, Sroczyk 4, Piroch 4, Zhitnikov 3, Daszek 3, Krajewski 3, Dawydzik 2, Perez 2, Kosorotov 2, Sarmiento, Susnja, Mihić, Terzic

Autor: Patryk Jewuła