’Żyrafy’ na piasku pokonały wicemistrzynie Polski!

300955704 474670141335386 706593542670726437 n

Siatkarki Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów potrafią zwyciężać nie tylko w hali, ale również na piasku. W pierwszym meczu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki kobiet pokonały po tie break’u Developres Bella Dolina Rzeszów 2:1.

Przed meczem zawodniczki z Podkarpacia, które w ubiegłym sezonie Tauron Ligi zdobyły wicemistrzostwo Polski, były określane jako faworytki tego spotkania i faktycznie pierwszy set należał do nich. Rzeszowianki szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie, lecz 'Żyrafy’ nie zamierzały się poddawać i dzięki dobrej postawie Anny Pawłowskiej w polu serwisowym doprowadziły do remisu 16:16. Niestety w końcówce tarnowianki popełniając proste błędy pogubiły punkty i ostatecznie przegrały pierwszą partię 25:20.

Druga partia to z kolei koncertowa gra tarnowianek. Od początku seta przejęły inicjatywę i powiększały swoją przewagę punktową. Klasą samą dla siebie była Anna Pawłowska, której serwisy sprawiały mnóstwo problemów rzeszowiankom przez co popełniały błędy, które Żyrafy wykorzystywały z zimną krwią. W końcówce partii w polu serwisowym również swoje dołożyła Klaudia Świstek i zawodniczki z Tarnowa wygrały 25:14 i doprowadziły do remisu.

Zwycięzcę spotkania musiał wyłonić tie break. W nim lepsze okazały się tarnowianki. Pokonały wicemistrzynie Polski 15:10 i mogły się cieszyć z końcowego triumfu.

W kolejnym meczu zawodniczki Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów zagrają z ŁKS Commercecon Łódź. Spotkanie rozpocznie się we wtorek (23.08) o godzinie 17:45.

Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów – Developres Bella Dolina Rzeszów 2:1 (20:25, 25:14, 15:10)