Podział punktów w Niepołomicach. Bruk-Bet Termalica Nieciecza remisuje z Puszczą

299217159 632459928309862 4995675991262457004 n

Bezbramkowym remisem zakończył się poniedziałkowy mecz w ramach 6. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Puszczą Niepołomice, a Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Ponad 1200 kibiców zgromadzonych na Stadionie Miejskim w Niepołomicach mimo braku bramek byli świadkami całkiem ciekawego spotkania.

Zarówno gospodarze jak i goście mieli spore problemy ze stworzeniem sobie dogodnych okazji do strzelenia bramek. Mimo sporej liczby strzałów z obu stron żaden z zawodników nie znalazł drogi do bramki.

W 17 minucie spotkania niezłą okazję do otwarcia wyniku mieli zawodnicy 'Słoni”, jednak ponad bramką uderzył jeden z zawodników gości. Już w następnej akcji fenomenalną paradą po uderzeniu z dystansu w wykonaniu Jakuba Serafina popisał się kapitan Termaliki Tomasz Loska. To wszystko co w pierwszej połowie pokazali zawodnicy obu drużyn.

W drugiej połowie mimo sporej przewagi w posiadaniu piłki (61%) zawodnicy trenera Radoslava Latala nie byli w stanie zmienić wyniku spotkania. Po wprowadzeniu zmian gra gości poprawiła się, a swoje okazje mieli m. in Andrej Kadlec, Muris Mesanović i Adam Radwański, ale po każdym z tych uderzeń piłka mijała światło bramki, a rezultat z pierwszej połowy utrzymał się już do końca spotkania.

Lekkiego rozczarowania takim wynikiem nie krył trener Bruk-Betu Radoslav Latal, który jednak podkreślił, że należy szanować zdobyty punkt.

– To były dla nas ciężkie, trudne warunki. Było ciepło, a boisko nie wyglądało tak jak powinno wyglądać, ale nie chcę o tym gadać. Tu chodzi o to, że ten mecz wyglądał tak, że która drużyna strzeliłaby bramkę to by wygrała. Czy to po stałym fragmencie przy po kontrze także… Skończyło się 0:0 i bierzemy jeden punkt i walczymy dalej.

Po 6 kolejkach Bruk-Bet Termalica z dorobkiem 11 punktów plasuje się na 5 miejscu w ligowej tabeli.

Puszcza Niepołomice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0
Żółte kartki: Wojcinowicz, Hajda, Serafin, Wróblewski – Karasek
Puszcza Niepołomice: Komar – Mroziński, Sołowiej, Wojcinowicz, Pieczek – Serafin(C), Hajda, Thiakane (81′ Cichoń) – Siemaszko (61′ Bartosz), Tomalski (81′ Aftyka) – Klisiewicz
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska (C) – Grabowski, Biedrzycki, Tekijaski, Zavisykyi – Dombrovskyi, Amborsiewicz – Radwański (79′ Polyarus), Karasek (78′ Błachewicz), Kadlec (64′ Mesanović) – Poznar (64′ Śpiewak)
Sędzia: Grzegorz Kawalko