Dwie odmienne połowy w Niecieczy. „Słonie” zwycięskie w meczu z Chrobrym Głogów

12Termalica

Wśród strug deszczu odbył się czwartkowy mecz w ramach 5. kolejki 1 Ligi pomiędzy gospodarzami z Niecieczy, a drużyną Chrobrego Głogów. Bruk-Bet Termalica pokonała przyjezdną ekipę 3:1, ale pierwsza połowa spotkania wcale nie zwiastowała takiego scenariusza.

Już od początku spotkania ekipa z Głogowa miała przewagę w posiadaniu piłki. Ich ataki były szybkie i konkretne, co już w 6. minucie spotkania przyniosło im efekt w postaci bramki. Po dobrej wymianie piłki z prawej strony, były zawodnik Unii Tarnów, Jakub Kuzdra celnie zagrał piłkę wzdłuż bramki Tomasza Loski, a bramkę z najbliższej odległości zdobył Rafał Wolsztyński.

Po strzelonej bramce zawodnicy przyjezdnych nie zwalniali tempa i w 11. minucie, po fatalnym błędzie obrońcy Bruk-Betu, mieli kolejną dobrą szansę do zdobycia bramki.

W 20. minucie meczu po faulu Wiktora Biedrzyckiego, rzut karny podyktował arbiter tego spotkania, Tomasz Wajda, ale po konsultacji z wozem VAR, zmienił swoją decyzję na rzut wolny dla gości z Głogowa.

Dopiero pod koniec pierwszej połowy było widać pierwsze oznaki lepszej gry gospodarzy. W 37. minucie po rzucie rożnym piłka uderzona głową przez Tomasa Poznara, trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Karola Dybowskiego. W ostatniej akcji pierwszej odsłony tego spotkania dobra akcja Termaliki zakończona została groźnym strzałem Kacpra Karaska, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka.

Po przerwie kibice zgromadzeni na Stadionie Sportowym w Niecieczy oglądali już całkiem odmienioną drużynę „Słoni”. Gospodarze atakowali zaciekle i dopięli swego już w 51. minucie spotkania, kiedy to zgranie z prawej strony boiska domknął Adam Radwański. W 56. minucie meczu kolejna bramkę strzelił wprowadzony w przerwie, najlepszy strzelec poprzedniego sezonu w drużynie „Słoni”, Muris Mesanović.

Wynik meczu kapitalnym strzałem z rzutu wolnego ustalił Marcin Grabowski.

Po 5 kolejkach drużyna Bruk-Betu Termaliki plasuje się na 4. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Chrobry Głogów 3:1 (0:1)
Bramki: 52′ Radwański, 56′ Mesanović, 66′ Grabowski – 6′ Wolsztyński
Żółte kartki: Biedrzycki, Poznar, Grabowski – Bougaidis
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Zaviyskyi, Tekijaski, Biedrzycki, Grabowski (88′ Putivtsev) – Kadlec (46′ Mesanović), Hubinek, Ambrosiewicz, Radwański (78′ Vasil), Karasek (82 'Błachewicz) – Poznar (78′ Pietraszkiewicz)
Chrobry Głogów: Dybowski – Kuzdra (60′ Tupaj), Praznovsky, Bougaidis, Bogusz – Bochnak (73′ Kusztal), Kolenc, Mandrysz (78′ Mucha), Steblecki (60′ Machaj), Hanc (60′ Górski) – Wolsztyński.
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)