Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Odrę Opole na inaugurację 1 ligi

WhatsApp Image 2022 07 15 at 18.59.38

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zwycięstwem rozpoczyna nowy sezon Fortuna 1 Ligi. 'Słonie’ przed własną publicznością pokonały Odrę Opole 2:1.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 16. minucie. Wówczas na strzał z linii pola karnego zdecydował się Muris Mesanović. Uderzenie było jednak dość niecelne, ale odbiło się od Tomasa Poznara i trafiło pod nogi Adama Radwańskiego, który z pierwszej piłki huknął nie do obrony.

Jednak 6 minut przed przerwą Odra wyrównała za sprawą Tomasa Mikinicia, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Po zmianie stron obie drużyny przez dłuższy czas próbowały zdobyć kolejną bramkę, lecz strzały okazywały się niecelne. Ostateczny cios należał do Termaliki. W 80. minucie Marcel Błachewicz, wykorzystując dośrodkowanie Artema Polyarusa, pokonał Błażeja Sapielaka i tym samym zapewnił 'Słoniom’ trzy punkty na otwarcie sezonu.

Po zakończonym meczu trener Bruk-Betu Radoslav Latal cieszył się z wygranej, ale nie był zadowolony ze stylu, jaki prezentował jego zespół.

– Ta gra nie wyglądała tak, jak w okresie przygotowawczym, gdzie w sparingach graliśmy dynamicznie i dobrze wyglądaliśmy fizycznie. Dzisiaj niestety to wyglądało bardzo źle. W niektórych fazach meczu nie poznawałem tego zespołu. Co prawda pierwszy strzeliliśmy bramkę, ale nic poza tym. Jak chcemy grać o awans to nie możemy popełniać takich błędów jak dzisiaj. W drugiej połowie trochę zmieniliśmy skład. Dziękuję chłopakom, że się postarali i ze stałego fragmentu strzelili gola na wagę zwycięstwa. Dla nas ważne są trzy punkty, ale trzeba przyznać otwarcie, że zagraliśmy bardzo słabo.

W następnej kolejce Słonie udadzą się do Katowic, gdzie zmierzą się z GKS-em. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę (24.07) o godzinie 18.00.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Odra Opole 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Radwański 16, 1:1 Mikinic 39 karny, 2:1 Błachewicz 80.

Żółte kartki: Błachewicz – Czapliński.

Bruk-Bet: Loska –  Zaviyskyi (67 Vasil), Tekijaski, Biedrzycki, Grabowski – Karasek (67 Błachewicz), Dombrovskiy, Hubinek, Radwański (63 Artem Polyarus) – Mesanović (79 Śpiewak), Tomas Poznar.

Odra: Sapielak – Szrek, Kostrzycki, Kamiński, Kędziora (55 Tkocz), Klimek (79 Bernard Petrak) – Mikinic (72 Marzec), Paprzycki (72, Urbańczyk), Niziołek, Nowak – Czapliński.

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).