Schody łączące ul. Szalaya i Jana Wiktora w Szczawnicy doczekają się remontu. Turyści dostają się nimi z hoteli i pensjonatów do centrum uzdrowiska, a mieszkańcy wybierają je często w drodze do kościoła pw. św. Wojciecha.
Po latach starań schody zostaną przebudowane. Miasto ma wydać prawie 1,7 miliona złotych na ten cel. Prace dotyczyć będą częściowej rozbiórki i przebudowy schodów, ale też przebudowy chodnika i schodów przy bramie kościelnej i do budynku św. Kingi.
Powstanie tu też oświetlenie i ławeczki. W ostatnich dniach władze Szczawnicy podpisało umowę z wykonawcą na prace i przekazało teren budowy.




![Siatkarscy mistrzowie poprowadzili trening dla uczniów z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 5 Ignaczak ns 11 202532](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ignaczak_ns_11_202532-350x250.jpg)

![Limanowa: Od nowego roku wzrosną opłaty za wywóz śmieci [WIDEO] 7 Jolanta Juszkiewicz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Jolanta_Juszkiewicz-350x250.jpg)





![Ruszyli na pomoc Kubusiowi. Wyjątkowa akcja charytatywna na sądeckim rynku [ZDJĘCIA] 13 fot. Kubuś z rodzicami](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Kubus-z-rodzicami-120x86.jpg)

