Wieloletni samorządowiec i szef Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego został powołany na nowe stanowisko przez Ministra Sprawiedliwości. Swoją funkcje zaczął pełnić od poniedziałku – 15 listopada.
– Oczywiście bardzo się ciesze, dlatego, że przeszedłem długi proces weryfikacji i sprawdzenia mojej osoby pod różnym względem. Do tego procesu weryfikacji należały rozmowy na najwyższym szczeblu w ministerstwie czy test wiedzy. Zostałem pozytywnie zweryfikowany i oceniony przez komisje – mówi nowy szef Sądu Rejonowego.
Józef Zygmunt jako samorządowiec działa głównie na rzecz gminy Chełmiec, gdzie był zastępcą wójta, a później radnym i przewodniczącym rady gminy. Pracował też w zarządzie powiatu nowosądeckiego. Przez 4 lata był zastępcą komendanta PSP w Nowym Sączu.
Od 2010 do 2018 szefował Sądeckiemu Pogotowiu Ratunkowego. Ze stanowiska dyrektora SPR został zwolniony dyscyplinarnie, ale w zeszłym roku sąd pracy oczyścił go z wszelkich zarzutów.

![Żywa Szopka w Żeleźnikowej Wielkiej ruszy w Boże Narodzenie [ROZMOWA] 2 zywa szopka zeleznikowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_zeleznikowa-350x250.jpg)




![Co z przebiegiem "sądeczanki" po lewej stronie Dunajca? Artur Bochenek: To byłyby bardzo duże koszty [WIDEO] 7 Artur Bochenek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Artur_Bochenek-350x250.jpg)
![Nowy Sącz: Szybka kolej za pięć lat. A kiedy nowy parking przy dworcu? [ZDJĘCIA] 8 parking5](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/parking5-350x250.jpg)

![Żywa Szopka w Żeleźnikowej Wielkiej ruszy w Boże Narodzenie [ROZMOWA] 10 zywa szopka zeleznikowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_zeleznikowa-120x86.jpg)




