Bezpłatnie można zostawiać tu m. in. metale, tworzywa sztuczne, szkło, przeterminowane leki, chemikalia, zużyte baterie, akumulatory, odpady zielone, budowlane, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony samochodowe, żużle, popiół i odzież.
– Na oddanie niektórych materiałów przewidziano limity – mówi zastępca burmistrza Radłowa Wiesław Armatys.
– W ramach obsługi PSZOK-u można dostarczyć odpady komunalne właściwie bez ograniczeń, za wyjątkiem materiałów budowlanych, które zgodnie z uchwałą rady miejskiej są limitowane w ilości dwóch metrów sześciennych od gospodarstwa, jak również opony samochodowe, których można w ciągu roku przywieźć osiem sztuk.
Jak przekonuje Wiesław Armatys, na miejscu są udogodnienia dla mieszkańców.
– Do dyspozycji jest warsztat, część biurowa, rębak, miejsce do demontażu niektórych rzeczy. Z kolei dla młodzieży mamy przygotowaną ofertę edukacyjną, przygotowaliśmy ścieżkę edukacyjną, gdzie można rozwinąć swoją wiedzę na temat właściwej segregacji śmieci.
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Radłowie mieści się przy ul. Grobla 21. Jest czynny w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty. Koszt uruchomienia tej inwestycji to ponad 2 mln złotych.