Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek przed południem w Rzuchowej (gmina Pleśna). Samochód ciężarowy, który przewoził ziemię przewrócił się, co spowodowało olbrzymie utrudnienia w ruchu.
Jak podaje asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji, przyczyną zdarzenia była rozmowa kierowcy przez telefon.
– Kierowca zagadał się przez telefon komórkowy, stracił panowanie nad samochodem ciężarowym, który się przewrócił, co doprowadziło do tego, że przez kilka godzin droga z Rzuchowej w kierunku Pleśnej została całkowicie zablokowana – dodał.
Kierowcy nic się nie stało, policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję. Po zakończeniu prac związanych z podniesieniem ciężarówki ruch został wznowiony.






![Żywe szopki na Sądecczyźnie. Można je odwiedzać również po świętach [ZDJĘCIA] 7 fot. Parafia Biegonice](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_biegonice_2025-350x250.jpg)


![Zakończenie Roku Jubileuszowego w Tarnowie [28.12.2025] 10 IMG 1261](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_1261-120x86.jpg)




