Czwarta wygrana tarnowskiej Unii [ZDJĘCIA]

Tarnowska Unia po trzech z rzędu wygranych podejmowała na własnym stadionie zespół Stali Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia aspiruje do awansu o klasę wyżej.

Jednak w jedynym dotychczas rozegranym spotkaniu wiosną rzeszowianie ulegli w Krośnie Karpatom 0:1. Tarnowianie mający całkiem inny cel postawiony na sezon liczyli na kolejne punkty. Od pierwszych minut optyczną przewagę zyskali goście, ale nie przełożyli to na bramki. Szanse mieli też tarnowianie, szczególnie Łukasz Popiela oraz Krzysztof Wrzosek. W pierwszych 30 minutach kontuzje złapali dwaj czołowi tarnowscy gracze – Robert Witek oraz Artur Biały.

Po zmianie stron goście nieco osłabli a Jaskółki z akcji na akcje coraz groźniej atakowali. W 65 minucie Dawid Sojda będąc sam na sam uderzył w słupek, jednak chwilę potem Łukasz Jamróg wykorzystał zamieszanie w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego i umieścił piłkę w siatce. Gdy wydawało się, że goście ruszą do ataku, to tarnowianie zadali cios rywalowi. W 86 minucie w sytuacji sam na sam Sebastian Zawrzykraj zdobył gola ustalając wynik spotkania. Tarnowska Unia odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo pokonując tym razem Stal Rzeszów 2:0. Strzelec pierwszej bramki – Łukasz Jamróg chce, aby drużyna podtrzymała dobrą passę w kolejnych spotkaniach

– Teraz możemy pochwalić się dobrym startem w rundzie wiosennej – podsumował spotkanie trener Unii Daniel Bartkowski

W tabeli na prowadzeniu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, dzięki dzisiejszej wygranej Jaskółki pofrunęły na piąte miejsce. Po 19 spotkaniach mają na swoim koncie 29 punktów.