Dąbrowa Tarnowska: Komendant policji do zmiany?

 

Zanosi się na zmianę komendanta dąbrowskiej policji – dowiedziało się nieoficjalnie RDN Małopolska. Decyzję lada dzień ma podjąć kierujący małopolską policją nadinspektor Tomasz Miłkowski. Oznacza to, że po czterech latach kierowania, z funkcją może się pożegnać inspektor Andrzej Kupiec.

Mieszkańcy Powiśla Dąbrowskiego są podzieleni na temat tej decyzji. – Nie znam osobiście komendanta, jednak uważam, że jest wszystko dobrze. Radzi sobie z porządkiem i nie powinien stracić stanowiska – mówi jeden z mieszkańców. – Jakbym zaniedbał własne stanowisko pracy, to bym zaraz wyleciał. Oni zajmują się błahymi sprawami, zamiast gonić złodziei czy łapać morderców. Może zmiana u góry jakoś na nich podziała – twierdzi inny.

Starosta dąbrowski przyznaje, że został poproszony o wydanie opinii na temat komendanta. Plany zmian kierownictwa w dąbrowskiej komendzie go zaskoczyły. – Bardzo dobry oficer i sprawdzony. Bardzo dobrze funkcjonująca komenda. Pismo o opinię o odwołaniu komendanta otrzymałem w dniu, kiedy była narada podsumowująca ubiegły rok. Na niej to szefowie posterunków i sam dąbrowski komendant zostali wysoko ocenieni, a zaraz potem dostałem ten dokument – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku na terenie Powiśla Dąbrowskiego grasowała szajka złodziei okradających domy. Do tej pory policja nie natrafiła na ich ślad. Dodatkowo wyjaśniona po wielu latach sprawa morderstwa 18-letniej mieszkanki Szczucina, w którą zamieszani byli stróże prawa z Powiśla Dąbrowskiego rzuciły negatywny cień na tamtejszych stróżów prawa.

Posłuchaj mieszkańców:

Posłuchaj Tadeusza Kwiatkowskiego:

Grzegorz Golec