Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Rekolekcje nie tylko dla Przedsiębiorców

27 kwietnia @ 08:00 - 31 maja @ 17:00

signal 2025 04 12 110802 002

Duchowa strategia dla liderów biznesu.

Rekolekcje z Maryją i o. Wenantym Katarzyńcem

 

Czy skromny franciszkanin, żyjący 100 lat temu może pomóc Ci w prowadzeniu biznesu w XXI wieku?

Choć może się to wydawać zaskakujące, coraz więcej przedsiębiorców właśnie w osobie o. Wenantego Katarzyńca znajduje duchowego przewodnika i skutecznego orędownika w sprawach finansowych. Jego pokora, pracowitość i bezgraniczne oddanie Bogu inspirują tych, którzy codziennie mierzą się z wyzwaniami współczesnego biznesu.

27  kwietnia ruszają wyjątkowe, 33-dniowe rekolekcje dla przedsiębiorców:„Przedsiębiorca. Lider. Katolik”. To duchowa droga przygotowująca do aktu całkowitego zawierzenia się Bogu przez Niepokalane Serce Maryi – oparta na materiałach wydawnictwa Bratni Zew: „Oddanie33 z o. WenantymKatarzyńcem”.

Rekolekcje łączą głęboką duchowość maryjną św. Ludwika Grignion de Montfort z inspirującym nauczaniem sługi bożego o. Wenantego. To propozycja dla tych, którzy chcą prowadzić firmę nie tylko z głową, ale i z sercem – i nie boją się sięgnąć po duchowe wsparcie.

33-dniową drogę modlitewnego przygotowania do zawierzenia zainauguruje Msza św. Każdy uczestnik będzie przeżywał ten czas indywidualnie, z codziennym wsparciem duchowym dostępnym przez grupę rekolekcyjną w aplikacji WhatsApp.

Codzienny plan przygotowania zawiera:

  • modlitwę do Ducha Świętego,
  • krótką lekturę z życia i nauczania o. Wenantego Katarzyńca,
  • „wezwanie dnia” – inspirowane strukturą znaną z innych edycji rekolekcji Oddanie33,
  • oraz świadectwa uczestników poprzednich edycji.

Materiały rekolekcyjne będą dostępne w trzech formach: książkowej, elektronicznej (tekstowej) oraz audio – profesjonalnie nagranej przez lektora, dzięki czemu można je przeżywać nawet w biegu, między spotkaniami czy w drodze do pracy.

Ukoronowaniem rekolekcji będzie ich uroczysty Dzień Zawierzenia. 31 maja br. w Niepokalanowie, w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask odprawiona zostanie Msza Święta dla wszystkich uczestników. To właśnie tam, u stóp Maryi, wspólnota złoży Akt zawierzenia, wieńczący 33 dni duchowego przygotowania.

Zaraz po nim rozpocznie się wyjątkowe spotkanie – konferencja dla przedsiębiorców i liderów zatytułowana „Przedsiębiorca. Lider. Katolik”. Będzie to czas inspiracji, refleksji i wymiany doświadczeń w gronie osób, które pragną prowadzić swoje firmy w świetle wartości chrześcijańskich.

Rekolekcje organizuje Ruch Wojowników Maryi i są one adresowane przede wszystkim do ludzi biznesu, ale zaproszenie jest szerokie. Mogą w nich wziąć udział:

  • pracownicy, którzy chcą zawierzyć swoje miejsce pracy,
  • osoby zmagające się z trudnościami finansowymi,
  • wszyscy, którzy chcą bliżej poznać duchowość i postać o. Wenantego Katarzyńca OFMConv.

Dlaczego właśnie on? Bo to patron spraw trudnych i zawiłych. Orędownik w problemach materialnych i duchowych. Św. Maksymilian Maria Kolbe nazwał go „patronem na trudne czasy” – i sam prosił go o wstawiennictwo.

Ojciec Wenanty (1889–1921) – franciszkanin konwentualny, kaznodzieja, mistyk i wychowawca kleryków – słynął z pokory, gorliwości w modlitwie i bezgranicznego zawierzenia Matce Bożej. Od dzieciństwa codziennie kierował do Niej modlitwy. Zmarł w opinii świętości w wieku zaledwie 32 lat. Dziś – inspiruje na nowo.

Duchowym opiekunem rekolekcji jest o. Edward Staniukiewicz OFMConv, który przez wiele lat był kustoszem grobu ojca Wenantego w Kalwarii Pacławskiej. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Aby otrzymywać codzienne materiały, wystarczy dołączyć do grupy na WhatsAppie.

📱Zeskanuj kod QR i rozpocznij duchową drogę razem z nami.

Nie potrzebujesz wielkiego przygotowania – tylko otwarte serce i pragnienie, by zawierzyć swoje życie i pracę Maryi.

„W Bogu znajdzie człowiek prawdziwego przyjaciela, który go nigdy nie opuści, nigdy nie zawiedzie, wszystkie jego pragnienia zaspokoi, jeżeli będzie o Nim często myślał i serce do Niego wznosił, czyli będzie Boga szukał całym sercem, w każdej pracy i w każdej okoliczności życia…”

o. Wenanty Katarzyniec

 

 

signal 2025 04 12 110802 002

Szczegóły

Początek:
27 kwietnia @ 08:00
Koniec:
31 maja @ 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Przejdź do treści