Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

COOL(turalne) spotkanie z Ałbeną Grabowską

3 marca @ 18:00 - 20:00

Grabowska plakat B2 kopia min

Grabowska plakat B2 kopia min
„COOL(turalne) spotkanie” z Ałbeną Grabowską

3 marca 2023, godz. 18:00

Filia nr 17, ul. Westerplatte 8A (Dom Kultury Westerplatte)

Wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza na spotkanie z Ałbeną Grabowską –  autorką bestsellerowej sagi „Stulecie Winnych”, która stała się kanwą serialu telewizyjnego. Spotkanie odbędzie się 3 marca br. (piątek) o godzinie 18:00 w Filii nr 17 MBP (Dom Kultury Westerplatte, ).

Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książek autorki. Rozmowę poprowadzi Marzena Wołek, a tłumaczenie na Polski Język Migowy zapewni Agnieszka Nowicka.

Spotkanie odbywa się w cyklu „COOL(turalne) spotkania”, który realizowany jest w ramach zadania „Biblioteka COOL(tura)”. Na spotkania z czytelnikami zaproszeni zostali wyjątkowi goście – ludzie kultury, poczytni i popularni autorzy książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym również autorzy znani z innych aktywności, nie tylko literackich. Celem spotkań jest promocja czytelnictwa oraz zwiększenie zainteresowań literackich i czytelniczych, zwłaszcza wśród ludzi młodych.

AŁBENA GRABOWSKA
Polska pisarka, lekarz neurolog i epileptolog. W 2004 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Epileptologii.
W 2011 roku ukazała się jej debiutancka książka „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Na swoim koncie ma dzisiaj ponad dwadzieścia książek, z których największą popularność zdobyła saga „Stulecie Winnych”, zekranizowana przez Telewizję Polską. Każdy z trzech sezonów serialu (emitowanych w 2019, 2020 i 2021 r.) gromadził przed ekranami ponad 3-milionową widownię. W dorobku ma również książki dla dzieci, powieść dla młodzieży „Nowy świat”, powieści obyczajowe „Coraz mniej olśnień”, „Lady M.” i „Lot nisko nad ziemią”, cykl „Alicja w krainie czasów”, kryminał „Ostatnia chowa klucz” i historyczną powieść sensacyjną „Kości proroka”. Ważną pozycją w twórczości autorki jest powieść „Matki i córki”, opisująca trzy pokolenia kobiet. W 2021 r. ukazały się trzy premiery: druga część cyklu „Uczniowie Hippokratesa. Doktor Anna” (kontynuacja powieści „Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił”); powieść obyczajowa „Rzeki płyną, jak chcą” oraz historia o wydarzeniach z dziejów rodziny Winnych, poprzedzająca akcję znaną z trylogii i serialu TVP.
ᴢ́ʀᴏ́ᴅᴌᴏ: ʜᴛᴛᴘs://ᴀʟʙᴇɴᴀɢʀᴀʙᴏᴡsᴋᴀ.ᴘʟ/

„Biblioteka COOL(tura)” – cześć projektu „Tarnów – Nowe Spojrzenie”, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
www.norwaygrants.org

Szczegóły

Data:
3 marca
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Tarnów
Nowy Świat 30
Tarnów, 33-100
+ Google Map
Skip to content