Pracownia tomografu komputerowego, defibrylatory, łóżka do transportu chorych, wózki reanimacyjne, zbiornik tlenu czy nowy agregat prądotwórczy – to najnowszy sprzęt w brzeskim szpitalu.
Przebudowano też pomieszczenia dla potrzeb hospitalizacji osób z podejrzeniem choroby zakaźnej w SOR. Odnowione zostały sale izolacyjne, łazienki dla pacjentów i personelu, a także gabinet lekarski. Szpital otrzymał na to dofinansowanie w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
– Wszystko po to, aby być dobrze przygotowanym na przyszłość – mówi poseł Józefa Szczurek Żelazko.
– Pandemia postawiła ogromne wyzwania przed różnymi instytucjami, administracją rządową, samorządową. Największe wyzwania były jednak postawione przed ochroną zdrowia. Jej pracownicy byli zobligowani do udzielania pierwszej pomocy, czy towarzyszenia w tym leczeniu dla wszystkich osób, które tutaj trafiały. I państwo z tego zobowiązania wywiązaliście się doskonale – dodaje.
Placówka otrzymała też środki z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. W jej ramach rozbudowano instalację tlenową, a także zakupiono tomograf komputerowy.
– Szpital w Brzesku zmienia się na naszych oczach, stając się nowoczesną placówką medyczną XXI wieku – mówił starosta Andrzej Potępa.
– Szpital powiatowy w Brzesku od bardzo wielu lat jest w permanentnej zmianie. Od co najmniej 20 lat trwają tu remonty. Jest on wyposażany tak, jak powinna wyglądać placówka medyczna w XXI wieku – podkreśla.
Jak mówi pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Brzesku Adam Smołucha w placówce od początku pandemii hospitalizowanych było 560 osób. W wyniku covid-19 zmarła jedna osoba z personelu.
Całkowita wartość wszystkich inwestycji wyniosła 6,4 mln złotych