W konkursie radia RDN popisali się ogromną kreatywnością tworząc dla biało-czerwonych maskotki szczęścia. Każda praca wypełniona jest piłkarskimi motywami i barwami narodowymi.
– Każda ta maskotka to porcja szczęścia dla naszych piłkarzy więc każda jest niezwykle ważna. Teraz chcemy, żeby to się przelało na boisko – mówili w trakcie rozstrzygnięcia konkursu Sylwia Iwańska i sądecki plastyk Stanisław Szarek.
Prace mają przynieść polskim piłkarzom dodatkową otuchę i wsparcie przed meczem ze Szwecją w ramach mistrzostw Europy.
Jury konkursu nagrodziło rysunek Emili Ptak z klasy III SP w Roztoce Brzeziny. Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagrody 🙂
![Mali sądeczanie zagrzewają polskich piłkarzy do walki [ZDJĘCIA] 1 maskotki001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2021/06/maskotki001-750x536.jpg)

![Oczyszczanie ścieków będzie mniej kosztowne. Gmina Chełmiec współpracuje z Sądeckimi Wodociągami [ZDJĘCIA] 3 wodociagi4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/wodociagi4-350x250.jpg)

![Kontynuacja inwestycji oraz rozpoczęcie nowych zadań. W 2026 roku gmina Rytro wyda 11 mln złotych [WIDEO] 5 Kotarba Jan](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Kotarba_Jan-350x250.jpg)







![Pastorałka Sądecka niesie się przez Sądecczyznę w Boże Narodzenie [WIDEO] 13 pastoralka Sadecka](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2022/12/pastoralka_Sadecka-120x86.jpg)

