Absolwenci szkół średnich mogą w tym roku wybierać spośród 21 kierunków i 33 specjalności na studiach: licencjackich, inżynierskich i magisterskich (uzupełniających – II stopnia oraz jednolitych).
Tegoroczna rekrutacja podstawowa potrwa od 1 czerwca do 16 lipca, a dodatkowa od 1 do 17 września. Jak zwykle prowadzona będzie poprzez stronę kandydat.pwsztar.edu.pl
Strona ta „prowadzi” każdego kandydata „za rękę” – od założenia konta i pierwszego logowania, przez cały proces naboru, aż do informacji o jego efektach – tłumaczy dr Małgorzata Martowicz, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki PWSZ.
– Kandydat rejestruje się w naszym systemie elektronicznej rekrutacji kandydatów. System będzie uruchomiony od 1 czerwca do 16 lipca i dokonuje wpłaty za postępowanie rekrutacyjne, które wynosi 85 złotych. Następnie oczekuje informacji, czy zostanie zakwalifikowany na studia. Po tej informacji od 26 lipca do 6 sierpnia przychodzi do nas. To będzie pierwsze jego przyjście, bo wcześniej wszystko odbywa się elektronicznie i zapisuje się na listę studentów.
– O przyjęciu na studia decydują wyniki uzyskane na maturze. Tegoroczny regulamin rekrutacyjny, podobnie, jak w roku ubiegłym, nie przewiduje egzaminów wstępnych – dodaje dr Martowicz.
PWSZ oferuje 9 kierunków, na których można uzyskać tytuł magistra (Administracja, Ekonomia, Praca socjalna, Filologia polska, Pedagogika, Pielęgniarstwo, Wychowanie fizyczne, Technologia chemiczna – wszystkie II stopnia, Fizjoterapia – jednolite magisterskie).