W ciągu dwóch dni zebrano ponad 25 tys. złotych. Trwają zbiórki pieniężne dla bliskich tragicznie zmarłego aktora Marcina Króla w Nowym Sączu.
Wszyscy zainteresowani pomocą, mogą wpłacać dowolne kwoty na portalu pomagam.pl. Druga zbiórka organizowana jest też przez Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowe Ziemi Limanowskiej z dopiskiem „Wsparcie dla dzieci Marcina Króla”. Numer konta zamieszczony jest na profilu facebookowym Stefana Hutka, prezesa stowarzyszenia.
Marcin Król zginął 23 kwietnia w wypadku na budowie w Białogardzie. W ostatnim czasie pracował bowiem w firmie budowlanej.
Wczoraj w Laskowej odbył się Jego pogrzeb. W żałobie pozostawił żonę i dwójkę osieroconych dzieci.

![Pokłon Trzech Króli już w przygotowaniu. Kacper, Melchior i Baltazar będą szli do Jezusa z trzech różnych stron [ZDJĘCIA] 2 poklon trzech kroli](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/poklon_trzech_kroli-350x250.jpg)







![Pokłon Trzech Króli już w przygotowaniu. Kacper, Melchior i Baltazar będą szli do Jezusa z trzech różnych stron [ZDJĘCIA] 10 poklon trzech kroli](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/poklon_trzech_kroli-120x86.jpg)

![Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej przeżywają adwentowe przygotowania do świąt [ZDJĘCIA] 12 grodek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/grodek-120x86.jpg)


