Zarząd Dróg Wojewódzkich wciąż nie ma zgody na realizację inwestycji.
Wniosek został złożony w grudniu.
Tymczasem termin oddania inwestycji z powodu dofinansowania unijnego mija w połowie 2023 roku.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie – mimo opóźnień w rozpoczęciu prac – wciąż zakłada, że to się uda, jeśli nie będzie niespodzianek pogodowych. Prace miałyby ruszyć jeszcze latem tego roku.
Jak mówi dyr. Zarządu Katarzyna Węgrzyn-Madeja, wniosek jest na etapie ponownej oceny u regionalnego dyrektora Ochrony Środowiska.
– Tak po cichu liczymy i mamy nadzieję, że uda się uzyskać decyzję ZRID-owską w trzecim kwartale. Mamy nadzieję, że to będzie początek trzeciego kwartału i prace rozpoczną się w drugiej połowie tego roku. Mamy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego i zakładamy, że uda się to zrealizować do czerwca 2023 roku. Jeżeli nie będzie żadnych niespodzianek, żadnych problemów natury już budowlanej lub niespodzianek z pogodą – bo mamy rzekę dosyć kapryśną – to powinniśmy zdążyć.
Budowa łącznika autostrady A4 z Mościcami wraz z nową przeprawą przez Dunajec ma kosztować ponad 150 milionów zł.
Wykonawcą inwestycji jest czeska firma Metrostav.


![Zubrzyk: Zablokowana droga, wstrzymany ruch pociągów [AKTUALIZACJA] 3 droga 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/droga-1-350x250.jpeg)





![Tarnowianie przygarnęli choinki z Pustyni Błędowskiej [20.12.2025] 10 aa IMG 5763 bb](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/aa_IMG_5763_bb-120x86.jpg)




