Centrum Nauki Kopernik w Szkole Podstawowej w Rzezawie

FOT 2085

Jest to możliwe za sprawą programu e-Naukobus, prowadzonego wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Uczniowie z Rzezawy podczas zdalnych zajęć z popularyzatorami nauki z Centrum Nauki Kopernik będą mieli okazję poznać doświadczalnie prawa fizyki rządzące naszym światem, m.in. moment bezwładności i ruch obrotowy. A wszystko to w atmosferze dobrej zabawy, przy użyciu przedmiotów posiadanych w domu.

Zajęcia prowadzone są za pomocą nowatorskich metod, pozwalających utrzymać uwagę uczestników i dających możliwość interakcji – mówi rzecznik Centrum Nauki Kopernik, Katarzyna Nowicka.

Realizujemy zajęcia w taki sposób, że trochę eksperymentów robi się u siebie przed komputerem, czyli na przykład dzieciaki siedzą sobie w klasie, a my jesteśmy u nich na monitorach, albo bezpośrednio każdy przy swoim komputerze, no i mamy z nimi bieżącą interakcję z prowadzącymi, no i w związku z tym widzą, co się dzieje, mogą podawać wnioski, dlaczego tak się dzieje, mogą również zadawać różne zadania naszym prowadzącym.

Spotkanie online odbędzie się w środę, 21 kwietnia. Dla dzieci z Rzezawy to kolejne spotkanie ze specjalistami z Centrum Nauki Kopernik.

Pierwsze odbyło się stacjonarnie i spotkało się z takim entuzjazmem wśród uczniów, że nauczycielki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych ze szkoły w Rzezawie, Jolanta Sulma, Marta Pilch i Agnieszka Stachoń, w ramach innowacji pedagogicznych, postanowiły kontynuować lekcje, teraz online, ku wielkiej radości i pożytkowi uczniów – podkreśla dyrektor szkoły w Rzezawie, Barbara Korol-Adamczyk.

– Realizowana jest już druga taka wizyta tego Naukobusu w formie zdalnej. Wcześniej były to lekcje dla klas starszych i najstarszych. Dzieci są bardzo żywo zainteresowane. To, co otrzymują dzieci, no, to po prostu jest niezapomniane, niezatarte i bardzo takie ciekawe dla nich przeżycie.

Program Nauka dla Ciebie, w ramach którego szkołę odwiedzi e-Naukobus, jest bezpłatny i można się do niego zgłaszać za pośrednictwem strony MEN do końca roku. Obejmuje on także zajęcia w e-laboratorium oraz e-Planetobusie.

Szczegółowe informacje na temat programu Nauka dla Ciebie znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki, a oferta Centrum nauki Kopernik dostępna dla szkół poza ministerialnym programem, na stronie Centrum.

Exit mobile version