Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu ma dostać prawie pół miliona złotych. Ministerstwo Kultury przyznało pieniądze na tegoroczne wydarzenia kulturalne.
– To pozwoli nam zorganizować kilka cyklicznych imprez – wyjaśnia Andrzej Zarych, dyrektor MCK Sokół. – Jest to Bajdurek, adresowany do młodych miłośników teatru. Ponadto festiwal Echo Trombity, Święto Dzieci Gór oraz nowy projekt Karpackie Osobliwości. Jest to ciekawa wędrówka, w dużej mierze wirtualna.
Instytucja otrzyma dotacje na te imprezy po uzupełnieniu i zatwierdzeniu dokumentacji przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. MCK Sokół czeka teraz na informację, czy dotację dostanie Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.




![W Gminie Łużna wzrosną opłaty za śmieci. Co z wysokością podatków? [WIDEO] 5 Mariusz Tarsa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Mariusz_Tarsa-350x250.jpg)









